"50 відтінків мораторію": Милованов презентував новий земельний портал (ВІДЕО)

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розробило мапу супутникової класифікації всіх посівів в Україні.

Про це під час презентації проєкту "50 відтінків мораторію", заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, інформує БІЗНЕС.

"За останні 20 років обсяг сільськогосподарських земель у власності держави скоротився з 1300 (1999 року) до 700 (2019 році) млн га. Це два Ізраїля, які за 20 років десь випарувалися. Крім того, тіньовий обіг землі сільськогогосподарського призначення сягає 10 млрд грн", – зазначив міністр.

Милованов перезентував новий сайт, де завдяки знімкам супутників, штучному інтелекту та маршруту збору наземних даних зібрано інформацію про посіви на полях. "Таким чином ми можемо знайти ділянки, які не є с/г землею, але вони так зареєстровані в земельному кадастрі. Також ми зможемо покращити прозорість ринку, підвищити  сплату податків, це все сприятиме розвитку аграрної галузі", – пояснив він.

Читайте також:

Відкритий ринок землі повинен підвищити рівень ефективності її використання

Землю в користування

Торгівля землею розшарує суспільство на правлячих багатіїв і жебраків

Крім того, завдяки програмно-технічному комплексу міністерство передбачає започаткувати прозорий моніторинг земель, статистику вирощування культур, справедливе конкурентне середовище, унеможливлення корупційних схем та запровадити цивілізований ринок землі.

 

Нагадаємо: