Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства спільно з міністерствами та центральними органами управління проаналізували 1399 держпідприємств, які попередньо мають потенціал для роздержавлення.
Із них 737 погоджено на приватизацію, повідомляє БІЗНЕС із посиланням на пресслужбу міністерства.
"482 з них - у процесі передачі у управління ФДМУ, з них 357 будуть передані рішенням КМУ вже на наступному тижні. Щодо 125 – потрібні рішення будуть прийняти до кінця місяця", – зазначили у міністерстві..
Загальна вартість активів 737 підприємства складає понад 12 млрд гривен.
Читайте також:"Інвестиції разблоковані": Що змінить закон про приватизацію
За даними міністерства, в Україні зараз 3643 об'єкта, у яких держава має більшу частку власності.
"588 – це підприємства в зоні ОСС або окупованому Криму, 115 – це підприємства сфери науки (Національна академія аграрних наук Національна Академія наук України) – самоврядні організації, які засновані на держвласності, але управляються загальними зборами своїх членів", – повідомили у відомстві.
766 – це стратегічні підприємства, які залишаються у державі – їх чекає реструктуризація з метою побудови ефективної системи корпоративного управління та робота на Фонд Національного багатства.
1261 – фактично банкрути, не ведуть ніякої діяльності – вони мають бути ліквідовані, щоб не бути тягарем для бюджета
1006 – працюють, але не розвиваються – їх необхідно приватизувати.
"Загальна вартість усіх активів 3643 підприємств – 3,733 млрд грн., дохід з усіх цих підприємств – 744 млрд грн", – відмітили у міністерстві.
Читайте також: Велика приватизація по-українськи
Нагадаємо:
- У січні 2019 року Кабінет міністрів України затвердив перелік об’єктів великої приватизації. Серед компаній, які планується виставити на продаж, – ПАТ "Центренерго", Одеський припортовий завод, Національна акціонерна компанія "Украгролізинг" та інші.
- 2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон, який скасовує перелік об'єктів, що не підлягають приватизації.
- 28 жовтня президент підписав закон про скасування переліку об'єктів заборонених на приватизацію.