Україні знадобиться щонайменше три роки для "цифрової революції" за сценарієм Естонії — точка зору

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

На реалізацію цифрової трансформації за естонським сценарієм Україні знадобиться щонайменше три роки і значні ресурси.

Таку думку в коментарі БІЗНЕСу висловив виконавчий директор ГО "Антикорупційний штаб" Сергій Миткалик.

Він нагадав, що Естонія першою у світі ввела електронну взаємодію реєстрів, впровадила ID-карти, провела електронні вибори та досягла показника у 99% онлайн-послуг, створила можливість "електронного громадянства".

Читайте також: The Детектор: Що робить влада для бізнесу

За словами Миткалика, наразі Офіс президента розпочав активну діяльність щодо впровадження "Державу в смартфоні", але поки фінансування цього проєкту залишається під питанням.

"Наразі простежується політична воля керівництва країни та активні дії у впровадженні "Держави у смартфоні". Проте над реалізацією естонського сценарію потрібно щонайменше 3 роки та значні ресурси. З останнім досі не з’ясовано. Адже у проєкті держбюджету на 2020 рік на портал та додаток державних послуг "Дія" поки не передбачено прямих бюджетних коштів", — сказав експерт.

Нагадаємо:

  • У травні 2019 року президент Володимир Зеленський анонсував проєкт "Держава у смартфоні", який дозволить кожному громадянинову за допомогою телефону контролювати владу та її дії. 
  • Предстаники Європейської Бізнес Асоціації запропонували владі своє бачення реалізації проєкту "Держава у смартфоні".
  • У липні в Європейській Комісії повідомили, що готують міжнародний проєкт допомоги Україні розміром 25 млн євро на розвиток цифрової економіки та електронного уряду.
  • На початку вересня президент Володимир Зеленський встановив дедлайн щодо цифровізації економіки. Зокрема, до січня 2020 року доручено затвердити план з дерегуляції та переведення надання дозвільних документів в електронну форму. Також в електронний вигляд мають бути переведені топ-30 найбільш популярних сервісів для громадян і бізнесу. Крім того, для реалізації проєкту "Держава у смартфоні" президент запропонував провести повний аудит державних реєстрів.
  • Міністерство цифрової трансформації планує за 3-5 років провести цифрування всіх послуг в Україні.