"Центренерго" готують до приватизації — Гончарук

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

 Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" перебуває в топ-пріоритеті Кабінему міністрів на приватизацію.

Про це під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ) заявив прем'єрміністр України Олексій Гончарук, інформує БІЗНЕС.

"У нас в енергетиці повно людей, груп впливу, як контролюють частини системи досі. Ми прийшли до влади на початку осені, і задача номер один –підготувати країну до опалювального сезону, не найкращий м'яко кажучи момент для війни з монополіями. Але, наголошую, що там де ми бачимо безпосередній вплив, який прямо зараз заважає державним інтересам – ми одразу на це максимально швидко впливаємо", – зазначив Гончарук.

Він нагадав, що нещодавно був перезавантажений регулятор на енергетичних ринках. "Вплив оцих "груп вливу" у новому регуляторі принципово менший на мою думку", – сказав прем'єр.

Читайте також: 

Велика приватизація по-українськи

У столиці триває Київський міжнародний економічний форум 

Гончарук попередив, що люди, які працюють в енергосистемі не на державу, а на приватні інтереси, будуть замінені.

"У "Центренерго" дуже довго крали і знищували це підприємство, як наслідок воно зараз генерує набагто менше, ніж мало би. Ми наростили запаси вугілля, адже ризикували не увійти в опалювальний сезон – це була першочергове завдання", – наголосив очільник уряду.

Він заявив, що наразі "Центренерго" в топ-пріоритеті на приватизацію. "Центренерго" має бути підготовленим до приватизації Фондом держмайна. У Фонді зараз менеджер, який не залеждить від жодного олігарха.. Я хочу, щоб ця компанія була приватизована зовнішнім справжнім іноземним гравцем", – сказав Гончарук.

Нагадаємо:

  • У січні 2019 року Кабінет міністрів України затвердив перелік об’єктів великої приватизації. Серед компаній, які планується виставити на продаж, – ПАТ "Центренерго", Одеський припортовий завод, Національна акціонерна компанія "Украгролізинг" та інші.
  • 2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон, який скасовує перелік об'єктів, що не підлягають приватизації.
  • 28 жовтня президент підписав закон про скасування переліку об'єктів заборонених на приватизацію.