У столиці відбувся Київський міжнародний економічний форум (ХРОНІКА, ВІДЕО)

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

В українській столиці 8-9 листопада відбувся шостий Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ). Головне питання цьогорічного заходу — майбутнє в мінливому світі.

Журнал БІЗНЕС виступив медіапарнером заходу.

КМЕФ — це головна платформа для представників бізнесу, економістів, вчених та інвесторів, в рамках якої обговорюються глобальні тренди, формується вектор розвитку на 2020 рік, встановлюються нові бізнес-контакти та зміцнюються партнерські відносини.

Читайте також: Юрій Пивоваров: Міжнародні спікери та учасники, які відвідують КМЕФ, стають амбасадорами України в світі

Спеціальним гостем цьогорічного КМЕФ став засновник інтернет-імперії Alibaba Group, всесвітньо відомий бізнес-гуру Джек Ма, який відкрив перший день Форуму. 

Крім того, на запрошення спільноти БІЗНЕС100 на КМЕФ прибули впливовий світовий експерт з питань побудови та просування національних брендів, голова Міжнародної асоціації брендингу територій Роберт Говерс, а також всесвітньо відомий експерт, співзасновник авторитетної консалтингової компанії Reputation Institute Ніколас Тред.

 

 

ХРОНІКА:

9 листопада

 

Бізнесмен Хмельницький презентував штучний інтелект INDAX і назвав Топ-5 трендів майбутнього

Засновник інвестиційної групи UFuture, співінвестор платформи БІЗНЕС100 Василь Хмельницький назвав топ-5 трендів, які будуть визначати майбутнє людства, а також презентував штучний інтелект, створений на базі акселератора інноваційного парку.

Як повідомляє БІЗНЕС, презентація відбулася в рамках Київського міжнародного економічного форуму, який відбувся в українській столиці 8-9 листопада.

Інтернет речей

Ми вже не уявляємо своїх речей без розумного дому, розумні ключі, голосові помічники , різноманітні датчики. Все це допомагає ефективно використовувати час, а Інтернет медичних речей допомагає нам бути здоровими. Кожна людина матиме  показники свого здоров’я та управляти ними. Діагностика організму буде постійною. Для цього достатньо лише одного годинника на руці. Людину можна буде бачити наскрізь. Ми будемо дізнаватися про хвороби до того, як вони проявляться, а значить люди житимуть довше і в 90 років залишатимуться активними.

Урбанізація

Сьогодні на планеті 31 мегаполіс із населенням понад 10 мільйонів людей. Скоро таких міст буде більше. Коли я народився, на Землі будо більше 3,5 мільярдів людей. Сьогодні – понад  7,5 мільярдів людей, а ще через 50 років нас буде 11 мільярдів людей. 80% людей житимуть у великих містах.

Зміна клімату

Клімат на планеті зміниться. Нас чекає танення льодовиків, урагани, цунамі, засуха, аномальна жара. Середня температура повітря підніметься до +35 градусів. У Парижі влітку становитиме +50.

Але головна загроза – забруднення планети. Земля, океан, космос завалені сміттям, багато видів тварин просто зникнуть. Чисте повітря і питна вода стали розкішшю для людини.

Роботизація

Багато хто боїться наслідків роботизації. У найближчі 10 років 75 млн робочих місць зникнуть. Робот значно продуктивніший і виносливіший, ніж кожен з нас. Він здатен працювати 24/7 і завжди бути в хорошому настрої. Машини вже добре вміють розпізнавати обличчя, голоси та емоції людей. Програми здатні вигадати драматичні сюжети, писати статті, створювати музику і картини. Революція 4.0 створює і роботів, і робочі місця для них.

HOMO SAPIENS 2.0

Сама людина генетично зміниться. Внутрішні органи будуть печатати на 3D-принтері, можна буде додати і прибрати гени. багато хто додасть собі ген довголіття. І ми зможемо навіть обрати колір очей своїй дітині.

Хмельницький переконаний, що людство стоїть на порозі ери штучного інтелекту. "До повстання машин, звичайно, ще дуже далеко, але вже сьогодні комп`ютери здатні обробляти гігантський обсяг даних і виконувати завдання, непосильні людині. Інноваційний парк UFuture не зміг залишитися в стороні від впливу технологій майбутнього. На базі свого інноваційного акселератора ми створити свій штучний – віртуального партнера, бізнес-аналітика і стратегічного радника INDAX", – повідомив бізнесмен.

На думку віртуального радника UFuture, майбутнє за інноваціями, технологіями, малими та середніми підприємствами  і кластерним виробництвом. "Саме завдяки їм Україна зможе виробляти більше якісної продукції і замістити імпорт", – вважає INDAX.

Крім того, він прогнозує, що через 50 років у топ-5 найрощзвинутіших країн увійдуть Китай, Індія, США, Індонезія і Бразилія. Щодо України, то, на думку віртуального помічника, за наявних темпів розвитку в України немає шансів потрапити у топ-20 країн з розвинутою економікою у найближчі десятиліття. "Через 25 років Україна досягне сьогоднішнього рівня Польщі, а Польща через 25 років буде на 50 років випереджати Україну", – вважає INDAX.

 

"Візьмім паузу": В ЄБРР закликають Україну не поспішати з відкриттям ринку землі

Швидке впровадження земельної реформи в Україні може призвести до незворотніх наслідків.

Таку думку під час Київського міжнародного економічного форуму 9 листопада висловив провідний директор Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з питань країн Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, інформує БІЗНЕС.

"Мантра, яку ми постійно чуємо, в тому числі чули і в Маріуполі [на інвестиційному форумі] минулого тижня, — "нам потрібно поспішати, зробити все якомога швидше, так, будуть помилки, але потім ми їх виправимо". Земельна реформа — таке місце, де не можна допускати помилки, вони будуть незворотні. Візьмім паузу, подумаємо і зробимо все поступово і правильно. І збережемо права малих фермерів. Збережімо права невеликих господарств і фермерів, бо саме на них треба звернути особливу увагу", — заявив Патроне.

Згодом він додав, що відкриття ринку землі — це "історична можливість" для України. "Ось чому ми хочемо переконатися в тому, що він [ринок землі] був реалізований правильно, і були виконані правильні гарантії. Українці заслуговують на те, щоб мати прозорий і чесний ринок сільськогосподарських земель і бути захищені від корупції і зловживань", — написав він у Facebook за підсумками зустрічі з міністром розвитку економіки України Тимофієм Миловановим.

Нагадаємо, 12 листопада Верховна Рада планує розглянути законопроєкт про ринок землі.

 

"Україна стільки не вип`є": Засновник T.B.Fruit пояснив, чому орієнтується на Індію та Китай

Компанія T.B.Fruit планує й надалі збільшувати експорт своєї продукції та орієнтуватися на ринки Індії та Китаю.

Про це в межах Київського економічного форуму, який триває в українській столиці, повідомив засновник групи компаній T.B.Fruit Тарас Барщовський, інформує БІЗНЕС.

"Міняється Індія, міняється Китай, міняється нове покоління, яке хоче пити не тільки чай і воду, а хоче пити якісь інші напої. Ми це відчуваємо. Ми бачимо, як змінюється світ у цьому напрямку. Тому наша продукція їде в ці країни", – сказав Барщовський.

На його думку, бренди і споживання ростуть там, де є багато населення, – Китай та Індія.

Бізнесмен зазначив, що в Україні споживання соків на особу становить приблизно 12-15 літрів на рік, в Європі – 35-40 літрів, а в Китаї – 3 літри. "Ми виробляємо більш ніж 12% світового ринку концентрованих соків. Україна стільки не вип`є...Наша [експортноорієнтована] модель буде працювати до тих пір, поки ми будемо в сировинній зоні", – заявив Барщовський, говорячи про майбутнє своєї компанії.

Довідка: T.B.Fruit є вертикально-інтегрованою міжнародною групою компаній із замкненим циклом виробництва (вирощування сировини-переробка-транспортування).

До складу Групи входять власні садові угіддя, 7 заводів з переробки фруктів та овочів (Україна, Польща, Молдова), а також транспортно-логістичний та інжиніринговий бізнеси.

T.B.Fruit – лідер українського ринку та провідний за потужністю виробник концентрованих соків в Європі.

 

ОККО планує покрити всю Україну електрозаправками

Мережа автозаправних комплексів ОККО планує у найближчій перспективі планує покрити всю територію України електрозаправними станціями.

Про це в межах Київського економічного форуму, який триває в українській столиці, заявив президент і голова спостережної ради "Концерну Галнафтогаз" (мережа ОККО), співінвестор БІЗНЕС 100 Віталій Антонов, інформує БІЗНЕС.

"Я думаю, що заправка не зміниться по своїй суті — це станція придорожнього сервісу. Тобто філософія "Живеш біля річки — годуйся біля річки, живеш біля дороги — годуйся біля дороги" не зміниться. Це будуть ті ж точки сервісу...Ми бачимо, що зараз не настільки багато електромашин. Все-таки традиційно ще ДВС є у великих кількостях, тому багато хто не ставить у себе електрозаправки. Ми для себе вирішили покрити всю країну електрозаправками", — сказав Антонов, відповідаючи на питання, як виглядатиме автозаправка ОККО післязавтрішнього дня.

При цьому ключовим фактором успіху мережі він назвав місце розташування АЗС. "Це місце, місце і місце. Тому, якщо ми щось і купуємо, то керуємося цим правилом. Все інше приходить тоді, коли ти маєш системне мислення", — сказав бізнесмен.

 "Зараз, коли я чую, що нащі заправні станції набагато кращі, ніж на Заході, для мене це найкраща оцінка нашої роботи...Ми повинні перескакувати деякі ступені, ми повинні думати про завтрашній день категоріями післязаврашнього дня. Тоді це буде успіх", — додав бізнесмен.

Довідка: "Концерн Галнафтогаз" — провідна українська компанія, основною діяльністю якої є роздрібна реалізація пального та супутніх товарів через мережу заправних комплексів "ОККО". Компанія один із лідерів на ринку нафтопродуктів. 

Іншим важливим напрямком діяльності концерну є реалізація споживчих і супутніх товарів в магазинах при АЗК. "Концерн Галнафтогаз" також реалізовує нафтопродукти великим та малим гуртом та надає послуги зі зберігання і транспортування нафтопродуктів для сторонніх юридичних осіб.

 

Уряд готує зміни до енергостратегії України

Кабінет міністрів планує закласти у новій енергетичній стратегії України планує закласти логіку розвитку у розрізі і енергетики, і екологічних питань.

Про це в межах Київського економічного форуму, який триває в українській столиці, повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, інформує БІЗНЕС.

"Ми змінимо енергетичну стратегію. Та енергетична стратегія, яка є у нас на сьогодні, – це стратегія на папері. Вона не відповідає тим реаліям, які є по факту. Що важливо: міністерство є новим, ми закладаємо нову логіку розвитку, зважаючи на об'єднання енергетики та екології. Це революційний крок для України, ми позбуваємося конфлікту ухвалення рішень", – сказав Оржель.

Читайте також:

Два українці — три стратегії

The Детектор: Що робить влада для бізнесу

За його словами, до цього часу Мінприроди та Міненергетики перебували у конфлікті на рівні уряду. "Тепер рішення мають ухвалюватися зважаючи на довгострокові КРІ розвитку", – висловив думку міністр.

Нагадаємо, на початку вересня у Кабміні заявляли про намір найближчим часом переглянути енергетичну стратегію України, а також податки на шкідливі викиди.

 

"Центренерго" готують до приватизації — Гончарук

Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" перебуває в топ-пріоритеті Кабінему міністрів на приватизацію.

Про це під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ) заявив прем'єрміністр України Олексій Гончарук, інформує БІЗНЕС.

"У нас в енергетиці повно людей, груп впливу, як контролюють частини системи досі. Ми прийшли до влади на початку осені, і задача номер один –підготувати країну до опалювального сезону, не найкращий м'яко кажучи момент для війни з монополіями. Але, наголошую, що там де ми бачимо безпосередній вплив, який прямо зараз заважає державним інтересам – ми одразу на це максимально швидко впливаємо", – зазначив Гончарук.

Він нагадав, що нещодавно був перезавантажений регулятор на енергетичних ринках. "Вплив оцих "груп вливу" у новому регуляторі принципово менший на мою думку", – сказав прем'єр.

Читайте також: Велика приватизація по-українськи

Гончарук попередив, що люди, які працюють в енергосистемі не на державу, а на приватні інтереси, будуть замінені.

"У "Центренерго" дуже довго крали і знищували це підприємство, як наслідок воно зараз генерує набагто менше, ніж мало би. Ми наростили запаси вугілля, адже ризикували не увійти в опалювальний сезон – це була першочергове завдання", – наголосив очільник уряду.

Він заявив, що наразі  "Центренерго" в топ-пріоритеті на приватизацію. "Центренерго" має бути підготовленим до приватизації Фондом держмайна. У Фонді зараз менеджер, який не залеждить від жодного олігарха.. Я хочу, щоб ця компанія була приватизована зовнішнім справжнім іноземним гравцем", – сказав Гончарук.

Нагадаємо:

  • У січні 2019 року Кабінет міністрів України затвердив перелік об’єктів великої приватизації. Серед компаній, які планується виставити на продаж, – ПАТ "Центренерго", Одеський припортовий завод, Національна акціонерна компанія "Украгролізинг" та інші.
  • 2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон, який скасовує перелік об'єктів, що не підлягають приватизації.
  • 28 жовтня президент підписав закон про скасування переліку об'єктів заборонених на приватизацію.

 

Гончарук назвав умови для ведення комфортного бізнесу в Україні

Про це під час виступу на Київському міжнародному форумі заявив прем'єрміністр України Олексій Гончарук, інформує БІЗНЕС.

Прем'єр наголосив, що кабінет міністрів планує зменшити роль держави в економіці, і збільшити роль підприємців. Він пояснив, що комфортні правила для бізнесу - це рівні для всіх умови. Зокрема, він виділив три напрямки, над реалізацією яких працює нинішній уряд.

"Перше — ліквідація монополій. А для цього потрібно створити сильний Антимонопольний комітет та регулятори для ефективної роботи ринку", — переконаний глава уряду.

Другий важливий чинник, на думку Гончарука — відсутність шахрайства і рейдерства. "В міністерстві юстиції минулого уряду було "занадто багато особистих інтересів". Протягом двох місяців роботи нового складу Мін'юсту, кількість заяв від людей, які постраждали від рейдерства, знизилося в рази. Моя мета — щоб заяв взагалі не було", — сказав Гончарук.

Крім того, створення комфортних умов неможливе без перезапуску судової системи. "Можливо, це затягнеться на кілька місяців. Я не сумніваюся, що з кожним днем ​​ситуація буде поліпшуватися ", — заявив Гончарук.

Прем'єр підкреслив, що при хорошій макроекономічної ситуації в країні, створити умови для "комфортного бізнесу" можна досить швидко. "Світ хоче вірити Україні, і ми повинні цю довіру виправдати. Для цього потрібно не боятися і робити рішучі кроки ", — підсумував Гончарук.


 8 листопада

Україна має потенціал стати мозком Європи — посол ЄС

Про це під час панельної дискусії "Роль України у світі високих технологій" заявив посол ЄС, голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, інформує БІЗНЕС.

"Україна є годувальницею Європи, але вона ще має потенціал і стати мозком Європи. У вас люди високоосвічені, талановиті. Мозок може не витікати за кордон, а працювати там, де він хоче. Якщо у вас є машини, технології, якщо ви вже можете забезпечувати шатли двигунами ви — вже перебуваєте на найвищому щаблі.Сьогодні Україна має позиціонувати себе як один з найбільших експортерів ІТ-сервісу. Щоб створювати сприятливе бізнес-середовище, потрібно покращувати не маркетингові компанії і сподіватися, що вони вирішать проблеми, а насамперед необхідно боротися з корупцією, що має стати фокусом нового уряду", — заявив Матті Маасікас.

У свою чергу посол Франції в Україні Етьєн де Понсен відмітив, що Україна — це не стільки про агросектор, скільки про ІТ-орієнтацію. "23 тисячі випускників-інженерів мають стати сильною базою для розвитку ІТ-галузі країни, визнаючи успіх не тільки у столиці, а і в Харкові, Львові та Одесі. Треба їх підтримувати, щоб розвиток був не лише в Києві. Крім того, Unit.Сity — приклад того, що ви робите все правильно", — сказав посол і додав, що аби реформувати країну, уряд має мати чіткі правила та цілі для провадження реформ та відстежувати результати щомісяця.

 

Уряд і бізнес разом повинні будувати репутацію країни – Ніколас Тред

Про це заявив головний операційний директор консалтингової компанії Reputation Institute Ніколас Тред на панельній дискусії в рамках Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ), інформує БІЗНЕС.

"Головне питання репутаційної кампанії – робити те, що ви обіцяли. На противагу словам мають бути дії міністрів, уряду. Стратегія репутації полягає в тому, щоб визначити, хто такі українці, що таке Україна. Використовуйте цей наратив, щоб змінити наратив, який вже є внутрішньо і зовнішньо. Щоб розробити новий наратив знадобиться півроку-рік. Після цього репутаційний проєкт постійно триває, він не припиняється, над репутацією необхідно працювати завжди. Ще раз наголошую, це не кампанія , це переконання в тому, що ви балансуєте реальність із баченням. А зараз є неспівпадіння між реальністю і баченням України внутрішньо і зовнішньо, і саме це ми намагаємося налагодити. І головне — щоб уряд зустрічався з бізнесом, чув його, співпрацював. Уряд і бізнес мають бути частиною однієї подорожі", – зазначив Тред.

 

Я хочу перетворити UNIT.City у великий зоопарк — Домінік Піоте

CEO першого інноваційного парку в Україні UNIT.City Домінік Піоте заявив про намір зробити з нього "великий зоопарк".

Про це він заявив на панельній дискусії "Екосистема розвитку інновацій: найкращі світові практики" в рамках Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ), інформує БІЗНЕС.

Піоте зазначив, що таку пораду йому дав засновник Alibaba Group Джек Ма під час відвідування UNIT.City. "Джек Ма показав мені світло...Він говорив про людей, про таланти, про 160 тисяч технічних розробників, девелоперів в Україні. Це величезна кількість. Чи знаєте ви, наприклад, скільки девелоперів у Кремнієвій долині? — 450 тисяч. Тож у нас 160 тисяч і нам не треба нічого соромитися. Джек Ма сказав в UNIT.City: "Знаєте що, народ, вам треба розбудувати? Вам треба розбудувати зоопарк. Ніхто не хоче, щоб свині були лише зі свинями, курчата лише з курчатами. Якщо у вас задовго курчата з курчатами, а свині зі свинями, у вас буде ферма. А нікому ферма не потрібна. Це нецікаво. Тоді я побачив це світло...Я подумав, дійсно, нам треба розмаїття. Нам треба залучити нові ідеї, створити нову культуру, де люди можуть зазнавати невдач і вчитися на власних помилках", — зазначив Піоте. При цьому він зауважив, що в Україні досі переважає культура, де за помилки соромлять.

"Нам потрібно створити такий собі зоопарк, де всі ми з усього світу зможемо відчути, що Україна — це зручне місце для створення інновацій. Тут дешево, тут добре. У нас гарне тут життя, то нащо нам переїжджати до Кремнієвої долини, коли у вас є 120 тисяч зарплати? Це вступна зарплата, коли ви починаєте працювати в Google...Я хочу перетворити UNIT.City у великий зоопарк", — наголосив СЕО інноваційного парку. 

 

Відомий політтехнолог хоче допомогти прорекламувати Україну на весь світ

Віцепрезидент французької компанії Havas SA, відомий політтехнолог, якого ще називають "продавцем президентів", Жак Сегела заявив про готовність допомогти Україні влаштувати світову рекламну кампанію.

Про це він заявив на Київському економічному міжнародному форумі (КМЕФ), який триває в українській столиці, інформує БІЗНЕС.

"Мені здається, що зараз час для вас зробити світову кампанію — не туристичну, не економічну, не якусь спеціалізовану, а зробити повну рекламну кампанію про можливості цієї країни, про джерела цієї країни, про її майбутнє та історію", — вважає Сегела.

При цьому він заявив про готовність безкоштовно допомогти Україні організувати таку кампанію, оскільки бачить в нашій країні "великий шанс". "Тому що ця країна настільки цікава, настільки неймовірна...Я багато подорожую по світу і не бачив нічого такого, що я бачив 10 хвилин тому. Це було фантастичне шоу. Ми вже не маємо таких зустрічей у Парижі", — заявив він, говорячи про КМЕФ. 

Довідка: Havas SA — французька багатонаціональна компанія, що займається рекламою і зв'язками з громадськістю, зі штаб-квартирою в Парижі. Компанія працює більш ніж 100 країнах світу та є однією з найбільших в світі груп з реклами та комунікацій.

 

Глава Head про ведення бізнесу в Україні: Проблем не більше, ніж в Китаї

Йохан Еліаш, CEO компанії Head International GmbH, яка будує завод лиж на Вінниччині, стверджує, що в Україні проблем не більше, ніж в будь-якій іншій країні, що розвивається, або в Китаї.

Про це він заявив на Київському економічному міжнародному форумі, який триває в українській столиці, інформує БІЗНЕС.

Він зазначив, що Україна логістично розташована дуже вигідно, що полегшує роботу з еєвропейськими ринками. "Мене часто запитують, чому ми інвестуємо в Україну? Чи це політично стабільна країна? Я завжди відповідаю, що раніше інвестувати в країну було неможливо, оскільки видатки були досить високі. Їх можна було порівняти з видатками в Західній Європі. Проте з часом стало легше. Більш того, ми помітили, що найбільш привабливими для інвестування з необхідним рівнем заробітної плати стали саме Україна та, можливо, Болгарія", —  сказав Еліаш.

Водночас він вказав на системні проблеми, наприклад, щодо під`єднання до електромереж. "Але нічого такого, чого б нам не вдалося подолати. Якщо ми, наприклад, подивимось на Китай, то там значно більше проблем такого кшталту...Якщо оцінювати загалом (рівень проблем), це, насправді, ми діємо нарівні з будь-якою країною, що розвивається", — сказав глава компанії.

Нагадаємо:

 

Засновник Alibaba Group сказав, як прискорити доставку посилок з Китаю

Засновник китайської Alibaba Group Джек Ма Джек Ма закликає Україну розвивати інтернет та поліпшувати поштову інфраструктуру, аби прискорити доставку посилок з Китаю.

Про це він заявив на Київському економічному міжнародному форумі, який стартував сьогодні в українській столиці, інформує БІЗНЕС.

Зокрема, бізнесмен зізнався, що був розчарований тим фактом, що посилки з Китаю в Україну доставляються протягом 47 днів. "Для того, щоб була доставка з AliExpress в Україну, треба 47 днів. Це, насправді, показники минулого століття. Їх можна поліпшити", — вважає Ма.

Він наголосив, що для розвитку торгівлі з Китаєм Україна треба три складових: розширювати інтернет-покриття, розвивати онлайн-платежі і покращувати логістичну інфраструктуру.

 

Джек Ма сказав, чому готовий інвестувати в Україну

Засновник китайського інтернет-гіганта Alibaba Джек Ма зізнався, що йому подобається Україна за її відкритість та прагнення до змін.

Про це він заявив на Київському економічному міжнародному форумі, який стартував сьогодні в українській столиці, інформує БІЗНЕС.

"Я дуже люблю людей в Україні. Це дуже розумні люди. Відкритість цієї країни, культура — це те, що мені подобається. Ви маєте вірити в майбутнє, ви робите ці зміни", — сказав Ма, відповідаючи на питання, чи готовий інвестувати в Україну.

Він зазначив, що у світі є невелика кількість країн, які очолюють молоді політики. "Ви мало де побачите країну, що де президентові буде 40 з чимось років, прем`єру — 30 з чимось років. Багато міністрів мають по 28 років. У них немає досвіду. Але скажіть мені, хто має досвід майбутнього? Ніхто не має досвіду. майбутнього. Ми боремося за майбутнє. Давайте надихатися ним", — заявив мільярдер.

 

"Інвестуйте у маленькі бізнеси": Джек Ма дав пораду Україні

Засновник китайського інтернет-гіганта Alibaba Джек Ма порадив Україні стимулювати розвиток приватного бізнесу.

Про це він заявив на Київському економічному міжнародному форумі, який стартував сьогодні в українській столиці, інформує БІЗНЕС.

"Моя порада країні, людям — розвивайте приватний сектор, довіряйте підприємцям", — сказав Ма.

Він вважає, що Україна не має копіювати успіхи інших країх, великих корпорацій, а створювати своє унікальне бізнес-середовище. "Україна не може собі дозволити копіювати успіх інших країн. Жодна країна не може собі цього дозволити, тому що ми з вами сьогодні потрапили в нову еру...Інвестуйте в маленькі і середні бізнеси, інвестуйте в молодих людей. Це ключ до розвитку", — закликав мільярдер.

 

Зеленський – інвесторам: Україна – один з найцікавіших стартапів світу

Президент України Володимир Зеленський закликав бізнес інвестувати в українську молодь, українські стартапи, мале та середнє підприємництво.

Про це він заявив на Київському економічному міжнародному форумі, який стартував сьогодні в українській столиці, інформує БІЗНЕС.

Президент наголосив, що Україна – "один з найцікавіших та один з найпривабливіших стартапів на планеті Земля".

"Так, 28 років тут імітували важливі реформи, будували тіньову, непрозору систему – ми це знаємо. У результаті Україна стала таким собі економічним андердогом (невдахою). Але нова українська влада занадто амбітна, щоб миритися з таким непривабливим статусом", – сказав президент.

За його словами, коли дехто оцінює шанси України як невисокі, це ще більше мотивує владу. "Коли нас недооцінюють – все це додає нам адреналіну, рішучості та сили для потужного економічного стрибка", – зазначив Зеленський.

На його думку, головним капіталом України є її громадяни. "Саме люди є нашим найбільшим капіталом. Це той "made in Ukraine", яким ми пишаємось і який надає нам конкурентну перевагу...Їхні таланти, вміння, їхній інтелект, їхній розум. Мені здається, що це наш найбільший скарб, і так було завжди. Але ми це недооцінювали", – наголосив глава держави.

Він нагадав, що саме українці подарували людству перший вертоліт, ракетний двигун і штучний супутник Землі, зробили прообрази рентгена й компакт-диска, винайшли поштовий індекс, технологію електричного трамваю, збудували найбільший у світі літак, а також створили сервіси PayPal та WhatsApp.

Зеленський також зауважив, що сучасна глобальна економіка фактично є економікою талантів, а економічне зростання у світі відбувається переважно за рахунок інновацій.

"Українці готові ставати першопрохідцями, українці вміють дивитися у майбутнє і розуміють потреби завтрашнього дня. Українці дуже талановиті, працьовиті, креативні та сміливі. І це саме те, що потрібно вашим інвестиціям. Тож інвестуйте в людей. Інвестуйте в нашу молодь. Інвестуйте в українські стартапи, малий та середній бізнес, у кожного українця", – звернувся глава держави до учасників форуму.