Бізнес закликає Зеленського повернутися до закону з "тютюновою" правкою

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулася із відкритим листом до президента України та голови Верховної Ради України із проханням не підписувати законопроєкт №1049, який містить норми щодо регулювання цін на ринку тютюнової продукції.

Відповідний лист оприлюднений на сайті ЄБА, інформує БІЗНЕС.

В Асоціації вважають, що закон в існуючій редакції може мати значний негативний вплив на бізнес, економіку України та її інвестиційну привабливість.

За підрахунками експертів ЄБА, наслідком запровадження пропонованих законом змін може стати зростання середньої ціни сигарет на 18% (в середньому на 7 грн на пачку) додатково до підвищення ціни, обумовленої збільшенням акцизного податку на 20% з січня 2020 року (в середньому 6 грн на пачку), як це передбачено Податковим кодексом України.

"У підсумку, це означатиме здорожчання сигарет в середньому на 13 грн, що може, у свою чергу, призвести до додаткового зростання обсягу нелегальної торгівлі", – попереджають в ЄБА.

Крім того, експерти зазначають, що вказані зміни ставлять перед підприємствами-виробниками питання щодо економічної доцільності продовження виробництва сигарет в Україні.

Читайте також

British American Tobacco про тютюновий скандал: Україна повертається до ручного керування економікою

The Детектор: Що робить влада для бізнесу

Тому в ЄБА запропонували повернути законопроєкт на доопрацювання та виключити з його тексту положення щодо розподілу торговельної націнки на тютюнові вироби – як таке, що було внесено із явним порушення Регламенту Верховної Ради України.

"Наразі важливо якісно доопрацювати даний Закон, врахувати усі коментарі та існуючі ризики. Тому бізнес-спільнота сподівається, що усі гілки влади об’єднають зусилля задля вирішення проблемних питань, створених даних документом", – йдеться в листі.

Нагадаємо:

  • 3 жовтня Комітет Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики поспішно підтримав внесену до законопроєкту №1049 поправку №8, яка не пов’язана із темою документу і фактично позбавляє підприємства тютюнової галузі права самостійно визначати ціни на тютюнові вироби, а також вводить примусовий порядок розподілу доходів від реалізації тютюнових виробів між учасниками ринку.
  • 4 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №1049  у другому читанні та в цілому.
  • 9 жовтня керівники асоціації Укртютюн, компаній Філіп Морріс Україна, British American Tobacco Україна, Japan Tobacco International Україна, Imperial Tobacco в Україні заявили про можливість скорочення виробництва та подальшого закриття фабрик в Україні через ухвалення Верховною Радою законодавчої норми про державне регулювання торговельної націнки на їхні товари.

  • 18 жовтня British American Tobacco зупинила фабрику у Прилуках.

  • 23 жовтня Кабінет міністів під час зустрічі з тютюновими компаніями підтримав скасування норми про регулювання цін на тютюновому ринку.
  • 4 жовтня Українська асоціація виробників тютюнових виробів "Укртютюн" звернулася до президента України Володимира Зеленського із закликом вилучити із законопроєкту №1049 "тютюнову" правку.