Федерація роботодавців України звернулася до Гончарука через нестачу автоквот

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Федерація роботодавців України (ФРУ) звернулася до прем’єрміністра України Олексія Гончарука щодо ускладнення ситуації із вивезенням українських товарів до Європейського Союзу.

Про це у Facebook повідомив голова ФРУ Дмитро Олійник, інформує БІЗНЕС.

За його словами, особливе напруження зберігається в отриманні перевізниками дозволів на міжнародні автомобільні перевезення вантажів.

Олійник зазначив, що у зв’язку з імплементацією положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у частині зони вільної торгівлі та зростанням товарообігу між Україною та Євросоюзом збільшується необхідність у транспортному забезпеченні товарообігу.

На думку ФРУ, необхідно вживати заходів спрямованих на укріплення позицій України в автомобільному та залізничному транспорті, а також опрацьовувати можливості застосування нових для України видів міжнародних перевезень таких як, наприклад, контрейлерні поїзди. "Щодо дозволів на міжнародні автомобільні перевезення, наша занепокоєність викликана, насамперед поточною позицією Польщі. Для українських перевізників збільшення квоти на 5 тис. дозволів є вкрай недостатнім і призведе до зриву зовнішньоекономічних контрактів вітчизняних виробників", – написав Олійник. 

У зв’язку з цим Федерація роботодавців вчергове звернулася до організації Роботодавців Польщі з тим, що роз’яснити позицію українських роботодавців щодо збитків, які несуть виробники та перевізники України, а також, щоб вирішити питання нестачі транзитних та універсальних дозволів для міжнародних автомобільних перевезень.

Нагадаємо:

  • 6 серпня 2019 року тодішній міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Україна може звернутися зі скаргою до Європейської комісії на дії Польщі, яка в односторонньому порядку суттєво скоротила квоту на перевезення для українського автомобільного транспорту, що суперечить Угоді про асоціацію Україна — ЄС. За його словами, якщо торік було 260 тис. дозволів для перевезень, то цьогоріч  – лише 160 тис.
  • У серпні Європейська Бізнес Асоціація закликала президента Володимира Зеленського вирішити з Польщею проблему автодозволів.
  • У жовтні Україна і Польща домовилися анулювати квоту на 160 тис. дозволів на в'їзд до Польщі з 12 листопада і дали перевізникам час для повернення в країну реєстрації транспортного засобу до 31 грудня.