Мінрегіон готує законопроєкт щодо боротьби з житловими довгобудами

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Станом на 1 жовтня 2019 року в Україні вважаються проблемними 150 об’єктів житлового будівництва. 

Про це свідчать дані облдержадміністрацій та Київської міської державної адміністрації, повідомляє БІЗНЕС із посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку громад та територій.

Найбільше таких об'єктів в Києві — 51, Київській області — 23, Одеській — 14. "Чому ми не можемо передати 150 об'єктів на добудову? Що блокує системне вирішення цієї проблеми? Ми бачимо, що є певні законодавчі обмеження, бар'єри, які не дозволяють системно підійти до врегулювання цього питання", — зазначила міністр розвитку громад та територій Альона Бабак.

Вона заявила, що наразі на законодавчому рівні відсутнє визначення поняття, що таке "довгобуд", немає переліку чи реєстру проблемних об'єктів будівництва, а також механізмів передачі таких об'єктів від одного замовника будівництва іншому.

Читайте також:  Рухаємось далі

"Ми розуміємо, що сьогодні маємо напрацювати проєкт закону, який має комплексно врегулювати проблемні питання. Тож, враховуючи інформацію від постраждалих інвесторів та напрацьовані раніше концепції, Мінрегіон розробить проєкт закону і після 20 грудня винесе його на обговорення експертів та інвесторів проблемних об'єктів будівництва", — сказала Бабак.

Нагадаємо, згідно з дослідженням компанії Monitor.Estate та "Українського клубу нерухомості" (UREClub), найбільша частка ризикових об’єктів житлового будівництва зводиться в Одесі – понад 76% (із 161 об’єкта), та в Києві – 55% (із 400 об’єктів).