До проєкту Promprylad.Renovation долучилися вже 163 інвестори

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

В Україні вже 163 приватних інвесторів долучилися до проєкту "Промприлад.Реновація", яким керує бізнесмен, співінвестор БІЗНЕС100 та співзасновник платформи "Тепле Місто" Юрій Филюк.

Про це повідомляється на сторінці проєкту в Facebook, інформує БІЗНЕС.

Зазначається, що станом на сьогоднішній день у проєкт вже залучено $3,4 млн інвестицій. 

 

Довідка:

Проєкт "Промприлад.Реновація" — це перший в Україні приклад перетворення закинутого радянського заводу на сучасний бізнес-кластер із залученням інвестицій громадян. За прикладом проєкту UrbanSpace бізнесмен Юрій Филюк і команда взялися за значно масштабніші перетворення Івано-Франківська, і замість того, аби забудовувати місто дешевими новобудовами, почали ревіталізацію старого заводу. Презентація проєкту відбулася на початку червня 2019 року. 

Завод "Промприлад" — одне із найстаріших підприємств приладобудування Галичини, розташоване у центрі Івано-Франківська. За радянських часів завод був платформою інновацій. Тут виготовляли здебільшого продукти для промисловості, але також забезпечували товарами й населення. Наприклад, тут робили парасольки, відомі на весь Радянський Союз, а також деталі для легкових авто. Товари експортували в понад 20 країн світу. У 1990-х роках завод приватизували та розпродали.

Зараз тут створюють інноваційний центр для розвитку міста в чотирьох напрямках: освіта, мистецтво, нова економіка та урбаністика. Проєкт "Промприлад. Реновація" є прикладом імпакт-інвестування. Інвестори вкладаються в соціальну ініціативу, стають співвласниками заводу та отримують дивіденди. Упродовж реконструкції частка кожного інвестора зростає. На заводі поетапно відбувається перебудова під офісні приміщення, лабораторії, майстерні, виставковий та розважальний центри, готель та хостел, фермерський ринок, ресторани.