В Україні хочуть ліквідувати сплячі ФОПи

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 2274, яким пропонують дозволити податковим органам ліквідовувати сплячих фізичних осіб-підприємців.

Проєкт закону розміщений на сайті парламенту, інформує БІЗНЕС.

Ініціаторами документу "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо повноважень з припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців" виступила група депутатів фракції "Слуга народу".

Законопроєкт розширює функції контролюючих органів, визначених Податковим кодексом України. Вони зможуть запускати процедуру ліквідації ФОП у разі припинення господарської діяльності та несплати податків і зборів понад 6 місяців. Для цього буде потрібно звернутися до державного реєстратора з відповідною заявою.

Читайте також: 

The Детектор: Що робить влада для бізнесу

 

Щомісяця в Україні реєструють понад 26 тисяч підприємств

У пояснювальній записці зазначається, що така ініціатива дозволить зменшити навантаження з обліку і контролю сплячих ФОП. За підрахунками Opendatabot, такі фізособи-підприємці заборгували податків на 2 млрд грн.

До 2017 року ФОП, які не вели господарську діяльність, не платили єдиний соціальний внесок. У зв'язку з цим, на піку кількість "сплячих" ФОП, за оцінками Мінсоцполітики, досягала 800 000.

Нагадаємо: