У British American Tobacco назвали умову відновлення виробництва у Прилуках

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Тютюнова фабрика "В.А.Т. — Прилуки", яка входить у міжнародну групу компаній British American Tobacco, готова відновити виробництво за умови, що "тютюнова" правка до закону №1049  про державне регулювання цін не набуде чинності.

Про це в інтерв'ю БІЗНЕСу розповів керівник відділу по роботі з державними органами British American Tobacco Україна Юрій Рилач.

"Багато років ми просили владу всіх рівнів створити прозору і прогнозовану податкову систему в Україні, яка б дозволяла планувати виробництво хоча б на декілька років. Після ухвалення закону про семирічний поступовий план підвищення акцизного податку у нас з’явилася надія, що інвестиційний клімат в країні покращиться. Але зараз ми знову повертаємося до часів, коли ми не можемо планувати навіть на місяць наперед. Коли у п’ятницю ввечері без обговорення, з порушенням усіх норм права, приймаються зміни до законодавства і запроваджується, по суті, ручне керування економікою", — зазначив Рилач.

Він наголосив, що існує єдина умова для відновлення виробництва на фабриці. "Ми будемо раді відновити виробництво та повернути відчуття впевненості нашим працівникам за умови, що правка про державне регулювання цін не набуде чинності", — сказав представник компанії.

За його словами, у зв’язку із запровадженням державного регулювання через закон № 1049, тютюновиробники позбавлені можливості працювати. "Закон втручається у суто комерційні відносини виробників та підприємств оптової й роздрібної торгівлі, фактично ставлячи галузь економіки, яка представлена найбільшими платниками податків, у становище, коли ми просто не можемо визначити ціну на свою продукцію. Це протирічить засадам ринкової вільної економіки та робить наш бізнес нерентабельним. Ми не хочемо працювати у збиток, тому були вимушені зупинили фабрику на невизначений термін. Наразі працівники фабрики наказом по підприємству перебувають у режимі простою", —  зазначив Рилач.

Зараз на фабриці працюють майже 500 працівників. У 2018 році підприємства групи British American Tobacco Україна сплатили більше 16,1 млрд грн податків до бюджетів всіх рівнів.

Нагадаємо:

  • 8 жовтня Рада підприємців при Кабінеті міністрів України закликала президента України ветувати законопроєкт №1049 про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів.
  • Раніше поправку №8 до законопроєкту №1049 розкритикували у Федерації роботодавців України, Українській асоціації виробників тютюнових виробів "Укртютюн". Зокрема, директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу ФРУ Олександр Яворський повідомив, що вказана поправка встановлює фіксовану маржу для роздрібних і оптових торговельних мереж на рівні, яка значно вище діючої. Це призведе до зростання ціни пачки сигарет приблизно на 10 грн для кінцевого споживача.
  • 4 жовтня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому два закони, якими запроваджується єдиний рахунок для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
  • 9 жовтня керівники асоціації Укртютюн, компаній Філіп Морріс Україна, British American Tobacco Україна, Japan Tobacco International Україна, Imperial Tobacco в Україні заявили про можливість скорочення виробництва та подальшого закриття фабрик в Україні через ухвалення Верховною Радою законодавчої норми про державне регулювання торговельної націнки на їхні товари.
  • 18 жовтня British American Tobacco зупинила фабрику у Прилуках.
  • 19 жовтня міністр економіки Тимофій Милованов, коментуючи інформацію про згортання виробництва на тютюнових фабриках, назвав дії тютюновиробників шантажем.
  • 21 жовтня очільник Кабміну Олексій Гончарук заявив про готовність до діалогу з тютюновими компаніями.