Банки очікують рекордного зростання кредитування бізнесу і споживачів — дослідження НБУ

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

 Українські банки рекордно високо оцінюють перспективи відновлення корпоративного кредитування та припливу депозитів.

Про це свідчать результати чергового опитування про умови банківського кредитування за IV квартал 2019 року, проведеного Національним банком у III кварталі цього року, інформує БІЗНЕС.

"Поточне опитування засвідчило упевненість банків у перспективах зростання кредитування: 74% респондентів прогнозують збільшення портфеля корпоративних та роздрібних кредитів. Такі очікуваннязберігаються вже близько трьох років. Баланс відповідей зростання корпоративного портфеля досяг найвищого значення за всю історію спостережень – 53%",  — зазначили у НБУ.

Рекордними також були баланси відповідей очікувань припливу депозитів як підприємств, так і домогосподарств (53% та 62% відповідно). Очікування окремих великих банків другий квартал поспіль зміщувалися у бік несуттєвого зниження якості кредитного портфеля домогосподарств.

Якість кредитів бізнесу, на думку респондентів, не зміниться.

За даними опитування, у третьому кварталі попит корпорацій на кредити збільшився. Більшою мірою – попит на короткострокові кредити та кредити МСП. Проте попит на довгострокові позики та кредити великим підприємствам також розширився. Вперше з кінця 2017 року банки вказали, що зростанню попиту на кредити сприяло зниження відсоткових ставок.

"Іншими драйверами попиту були потреби бізнесу в оборотному капіталі та коштах для інвестицій. Окремі великі банки заявили, що кредити від інших банків та наявність власних коштів у підприємств негативно впливали на кредитний попит. У наступні три місяці попит надалі зростатиме – так вважає більшість опитаних фінустанов.

Іншими драйверами попиту були потреби бізнесу Окремі великі банки заявили, що кредити від інших банків та наявність власних коштів у підприємств негативно впливали на кредитний попит",  — зазначили у НБУ.

У наступні три місяці попит надалі зростатиме – так вважає більшість опитаних фінустанов. Опитані банки очікують, що у четвертому кварталі найсуттєвіше може збільшитися валютний ризик, натомість кредитний ризик знизиться.

Опитування проводилося з 19 вересня до 10 жовтня 2019 року серед кредитних менеджерів 50 банків. Відповіді надали всі респонденти, їхня частка в загальному обсязі активів банківської системи становить 99%.

Нагадаємо: