Милованов зізнався, що не читав розкритиковані бізнесом податкові законопроєкти

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов зізнався, що не ознайомлений із податковим змінами, передбаченими в ініційованих законопроєктах №1210 і №1210-1 щодо рентної плати за користування надрами.

Він сказав у інтерв`ю the page, інформує БІЗНЕС.

Також міністр зізнався, що не читав документів, що викликали негативну реакцію бізнесу. "Конкретну оцінку цим законопроєктам я не можу дати, тому що я не дивився на них. Я знаю, що там певні розрахунки з обох сторін; потрібно більш обережно ставитися до них", – сказав Милованов. 

За його словами, до впровадження ініціатив ще є час і треба зробити добре, "а не як буває". Милованов наголосив, що ініціативи, які стосуються податкових змін, необхідно детально прораховувати, однак поки цього зроблено не було. "Ми ще не порахували. До речі, це теж зміна, тому що нарешті ми починаємо рахувати вплив на робочі місця, економіку, інвестиції, експорт, ціни. Якщо б ми все це враховувал, а потім приймали закони, ми б жили в іншій країні. А якщо б ми добре прораховували, ми зовсім в іншій країні жили б", – додав міністр.

Він сподівається, що з часом відомство зможе аналізувати законодавчі ініціативи, які стосуються економіки, до їхньої подачі в парламент.

Нагадаємо:

  • 30 серпня 2019 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №1210, який, крім іншого, пропонує змінити підхід до формування бази оподаткування при підрахунку рентних платежів.
  • Директор економічних програм Українського інституту майбутнього, співінвестор БІЗНЕС100 Анатолій Амелін вважає, що податкові новації, передбачені законопроєктом № 1210загрожують енергонезалежності України і призведуть до мільярдних інвестиційних втрат.
  • 20 вересня члени Київської торгово-промислової палати закликали голову парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева не допустити ухвалення в другому читанні трьох законопроєктів в сфері фіскальної політики без урахування думки бізнесу.
  • 30 вересня Європейська бізнес асоціація закликала владу дотримуватися принципу стабільності податкової системи та впроваджувати нові підходи до формування рентної плати на залізну руду в рамках реформи податкового законодавства.