У вересні середня вартість житла в новобудовах Києва зросла майже на 4%

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За вересень середня вартість житла в новобудовах Києва зросла на 3,9% і становить 24,0 тис. грн/ кв м. Проте, якщо порівнювати із вереснем 2018 року, то квартири здорожчали лише на 0,42%.

Про це повідомила головна експертка інформаційно-аналітичного порталу 3m2 Вікторія Берещак, інформує БІЗНЕС.

За її словами, на цінове зростання вплинула собівартість будівництва, яка від початку року в середньому зросла на 7-8%. Також на ціну вплинула зміна уваги покупців з доступного масового житла, яке будували лідери ринку, на проєкти значно кращої якості від "молодих" компаній, в яких ціна за квадратний метр на 5-10% вища.

Берещак звернула увагу на те, що за підсумками вересня мінімальна ціна на квартири лишилася без змін і становить 16,3 тис. грн/ кв. м. Вона також зазначила, що 9 місяців поточного року стали лакмусовим папірцем для ринку нерухомості.

Читайте також: 

Ігор Кушнір: Сьогодні найкращий час для купівлі нерухомості

"Танці" гривні та "Укрбуд": Яких "сюрпризів" очікувати на ринку нерухомості

"Червона лінія" для ринку нерухомості – 29 гривень за долар

"Не всі компанії витримують політичні гойдалки. Вочевидь поняття "системна компанія" не означає стабільність на віки. Наразі саме "молоді" девелопери мають більше шансів втриматися на плаву. Зазвичай такі компанії в партнерстві з іншими ведуть свої проєкти від початку до кінця, не розпорошуючи увагу на 30+ ЖК. Окрім цього, такі компанії уважно слідкують за останніми трендами, дослухаються до побажань покупця, а також створюють нові формати", – зазначає Берещак. 

Що ж стосується трендів, то сьогодні на ринку триває битва форматів, які визначатимуть комфортне середовище існування, екосистему житла.

За даними експерта, з 55 нових проєктів, що з’явилися на ринку впродовж 2019 року, понад 30% – в сегменті багатофункціональних житлових комплексів. Наприклад, ЖК Intergal City, ЖК Rusaniv Residence, ЖК UNIT.Home. У таких житлових комплексів разом із квартирами активно розвивають комерційну, офісну та соціально-побутову складову, що робить таке житло привабливим для покупця.

Фахівці порталу 3m2 проаналізували 291 житловий комплекс, серед яких 222 з терміном введення в експлуатацію у 2019-21 роках.

Нагадаємо: