Уряд хоче зменшити частку держави у банках у понад два рази

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Кабінет міністрів України планує протягом наступних п`яти років зменшити частку держави в банківському секторі до рівня 20% та залучити інвесторів у державні банки.

Про це йдеться у Програмі дій уряду, текст якої оприлюднений на сайті Верховної Ради, інформує БІЗНЕС.

"Ми залучимо інвесторів у державні банки, щоб зрештою зменшити частку держави до рівня 20% в банківському секторі. Усе це в сукупності дасть змогу банкам та іншим фінансовим установам кредитувати під значно менший відсоток у гривні", – йдеться у Програмі.

Наразі в Україні працює 4 державні банки: Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк та ПриватБанк. Частка державних банків в Україні складає понад 54%.

Читайте також: Декларація цілей чи відписка: Як бізнес та експерти оцінюють Програму дій уряду

Крім того, уряд сприятиме банківському кредитуванню економіки в цілому шляхом створення умов для зменшення вартості кредитних ресурсів та зниження рівня ризиків для кредиторів", – йдеться в тексті Програми. "Кабмін забезпечить ефективну та прозору співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями і відповідно стрімке збільшення фінансування інвестиційних проектів за рахунок їх підтримки", – наголошується в документі.

Нагадаємо, 30 вересня у Верховній Раді була зареєстрована Програма дій уряду. Вона, зокрема, передбачає зростання економіки на 40%, залучення у наступні п`ять років $50 млрд іноземних інвестицій, впровадження примусового розділення монополійбудівництво 5 портів та 15 аеропортів, впровадження нового податку на товари, при виготовленні яких підприємства забруднюють довкілля тощо.