У Києві надлишок готелів високого класу і дефіцит – середнього

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Ринок готельної нерухомості Києва демонструє надлишок об’єктів високого класу та деякий дефіцит якісних готелів середнього цінового сегменту, на який існує підвищений попит.

Про це на конференції "Готельна нерухомість України: перспективи розвитку", організованої "Українським клубом нерухомості" (URE Club), повідомив генеральний директор керуючої компанії Ribas Hotels Group Артур Лупашко, інформує БІЗНЕС.

За його розрахунками, у Києві в сегменті п’яти зірок налічується понад 1500 номерів, у чотиризірковому секторі – до 3500, а у тризіркових готелях – близько 4000 номерів.

"Подібна забезпеченість, порівняно з європейськими країнами, вважається низькою. В Україні на одну тисячу жителів припадає 3,5 номера, а у Східній та Центральній Європі ця цифра сягає 9 номерів. Проте з року в рік ситуація трохи вирівнюється: очевидне покращення економічного клімату спонукає великих мережевих операторів та іноземних інвесторів заходити в Україну", – зазначив Лупашко.

Він також повідомив, що окупність готельних об’єктів стартує з 9%. При цьому термін окупності може становити в середньому від 1 до 7 років, а подекуди – це справжні довгострокові інвестиції з окупністю близько 10-15 років. 

Маржинальність готелів п’яти зірок становить від 35% до 72% від загального валового доходу; трьох зірок – 50%, хостелів – близько 65-70%. Готелі високого цінового сегменту хоч і окуповуються значно довше, але дають більш надійний та стабільний дохід, ніж об’єкти інших класів. 

За швидкістю повернення інвестицій сьогодні найбільш привабливими є тризіркові готелі в курортах Буковель, Моршин, Трускавець (10-15% річних) та чотиризіркові готелі у великих бізнес-містах — Львів, Київ, Одеса, Харків, Дніпро (9-12% річних).

"Потенційно цікавими у найближчі 5-10 років можуть бути такі регіони як Славське ("другий Буковель"), Леонідово, курорт Грибівка ("морський Буковель"), Вилкове ("Українська Венеція"), курорт Куяльник (українське Мертве море), курорти Залізний Порт та Бердянськ. Вдалі інвестиції в них можуть принести до 20% річних", – вважає Лупашко.

Що ж стосується цін, то з початку 2019 року середня вартість номера у столичних готелях та у містах-мільйонниках знизилася на 6%. А у п’ятизіркових готелях, що належать до всесвітньовідомих мереж, середня ціна за проживання знизилась на 10-12%. На початку літа, наприклад, можна було заселитися у готель категорії 5 зірок за вартість від 6,5 тис. грн/добу. Сьогодні вартість складає від 3,7 тис. грн/добу у Києві, та від 2,7 тис. грн/добу в Одесі. В окремих регіонах тариф у три- та чотиризіркових об’єктах залишився на минулорічному рівні.

Водночас експерт відзначив позитивні показники завантаженості готелів. "За підсумками минулого року, п’ятизіркові готелі Львова та Одеси були заповнені у середньому на 50%. Об’єкти із 4 та 3 зірками трохи більше – на 60-65%", – говорить Лупашко.