Зеленський "відкрив дорогу" митному безвізу з ЄС

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт, який впроваджує в тестовому режимі єдину систему обміну транзитною інформацією, що згодом дозволить Україні приєднатися до системи спільного транзиту з Євросоюзом та деякими іншими країнами.

Про це свідить інформація на сайті парламенту, інформує БІЗНЕС.

Йдеться про законопроєкт №1082 "Про режим загального транзиту і введення національної електронної транзитної системи". 

У пояснювальній записці зазначено, що ухвалення цього документу дасть змогу застосовувати в Україні європейські транзитні правила, які передбачають використання підприємствами єдиної митної декларації та єдиної гарантії для переміщення товарів від країни-відправника в країну-призначення через усі кордони договірних сторін Конвенції про процедуру загального транзиту без затримок.

Таким чином, Україна отримає в режимі реального часу обмін митною інформацією з 35-ма країнами європейського регіону і підвищить ефективність використання системи аналізу ризиків.

Планується, що електронна система обміну транзитною інформацією фукціонуватиме в Україні у тестовому режимі близько року, потім вона буде протестована європейськими партнерами. Після цього Україна приєднається до угоди про спільний транзит з Євросоюзом.

Нагадаємо, 12 вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №1082 у другому читанні.