Милованов назвав дві умови для запуску ринку землі

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Для того, щоб прозорий ринок землі в Україні успішно стартував, потрібно знати, хто саме контролює ці землі і хто їх кінцевий власник. 

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов у ефірі телеканалу 1+1, інформує БІЗНЕС.

Міністр зазначив, що на сьогодні ринок землі вже фактично діє, однак він є не прозорим, а доступ до нього мають тільки певні особи за допомогою схем і великих грошей.

"Мова не йде про створення ринку. Йдеться про створення прозорого ринку нарешті. Потрібно дві речі забезпечити. Потрібно зрозуміти, хто є кінцевими власниками. Знаємо, що є тіньовий або напівлегальний ринок оренди. Ми не знаємо, хто є кінцевим власником", – сказав Милованов.

Читайте також: Референдум пайовиків та інвентаризація: Оприлюднено деталі земельної реформи Зеленського

Також він наголосив на необхідності створення системи моніторингу моніторингу кінцевих бенефіціарів.

 

За словами міністра, ця проблема має вирішуватися не законопроєктом про обіг земель сільгосппризначення. "Ця проблема є сьогодні, буде завтра і післязавтра. Суспільство має добитися, щоб кінцеві бенефіціари були відкриті. Законопроект про обіг земель цього не вирішує. Я хочу розв'язати цю проблему по-справжньому", – зазначив він.

Крім того, Милованов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що основні положення законопроєкту про обіг сільгоспземель передбачають можливість купівлі земель сільгосппризначення українськими фізичними та юридичними особами, територіальними громадами і державою.

Водночас малим фермерам і фізичним особам, які купують до 500 га земель, надаватиметься фінансова підтримка механізмом компенсації відсотків та за допомогою інших видів фінансової підтримки.

Нагадаємо: