У Раді сказали, чим загрожує допуск іноземців до ринку землі

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Відкриття ринку землі може призвести до злиття чи поглинань агрокомпаній іноземцями на українському агроринку, але ця тенденція не буде загрозливою.

Таку думку в інтерв’ю AgroPolit.com висловив голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народний депутат Микола Сольский, інформує БІЗНЕС.

"Ця тенденція буде, але я не бачу її загрозливою і критичною. По-перше, це й так відбувається. Але не у великих масштабах. Динаміка буде зрозумілою. От ви заснували 10 років назад підприємство, витратили 10 років життя на це підприємство й на цю землю. Якщо ви завтра хочете мати партнера-іноземця – це ваше право. Ви повинні дотримуватися українського законодавства, договори з якими ви уклали, і разом працювати. Не хочете – інвестуйте самі. Крім того, моделі ринку землі у світі завжди обговорюються та корегуються", – сказав Сольський.

Як приклад він навів ринок Бразилії. "Коли він був абсолютно ліберальним, тоді була пролобійована історія обмежити іноземців, дозволивши продавати тільки в ринок, громадянам Бразилії. Це дуже суттєво понизило ціни на землю. Зараз обговорюється сценарій назад повернути попередні правила. Будь-які ринки землі в світі – це не річ, яка приймається один раз і ніколи не змінюються. Це теж слід розуміти. Будуть корегування з часом, але які – невідомо. Зараз же ми взагалі живемо у ситуації з викривленим ринком", – зазначив експерт.

Нагадаємо: