Підприємці просять відкликати скандальний "податковий" законопроєкт

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Союз українських підприємців (СУП) закликає відкликати законопроєкт №1210 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві".

Про це йдеться в заяві спілки, інформує БІЗНЕС.

Спілка пояснює свою позицію тим, що запропонований документ:

1. Ускладнює адміністрування податку на прибуток та трансферне ціноутворення (ТЦУ)

"Запропоновані зміни щодо ТЦУ значно розширюють права податкових органів, покладаючи при цьому значний тягар на платників податків. Вводиться низка нових різниць між фінансовим та податковим обліком, що ще більше ускладнює обчислення податку на прибуток підприємств. Натомість український бізнес наголошує на необхідності заміни податку на прибуток податком на виведений капітал (ПнВК). ПнВК передбачає спрощену модель розрахунку податку, тому адміністративне навантаження на бізнес полегшується. Об’єктом уваги Державної податкової служби України стають лише операції з неплатниками податку на виведений капітал, що спрощує його адміністрування та прибирає можливості для корупції у фіскальних органах", — йдеться в заяві.

2. Вводить додаткове регулювання, а для деяких галузей суттєво збільшується оподаткування із порушенням принципу стабільності податкового законодавства. На думку підприємців, строк набрання чинності законопроєкту має враховувати п. 4.1.9. ПКУ, а зміни правил та ставок мають бути прогнозованими.

3. Виключає із Податкового кодексу положення щодо особистої відповідальності податкових інспекторів. СУП звертає увагу на цілковиту безкарність за необґрунтовані донарахування з податків та зборів посадових осіб контролюючих органів при здійсненні ними своїх повноважень. "За Індексом глобальної конкурентоспроможності, діяльність контролюючих органів визнано однією з ключових перепон ведення бізнесу в Україні. Бізнес наголошує, що персональну відповідальність представників контролюючих органів треба не скасовувати, а навпаки — підсилити",  — заявили в СУП. 

4. Збільшує штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних, навіть за неоподатковуваними та пільговими операціями.

5. Вводять обмеження витрат на відсотки по кредитах, що збільшить фіскальне навантаження та встановить економічно невиправдані обмеження за будь-якими запозиченнями від резидентів, нерезидентів, пов’язаних і непов’язаних осіб. У Спілці зазначаєть, що це створює несприятливі умови для залучення кредитування.

6. Вводить оподаткування курсових різниць – збільшення адміністративного тиску на компанії, що ведуть зовнішньо-економічну діяльність, а також зовнішніх інвесторів. Це призведе до гальмування розвитку економіки.

7. Вводить оподаткування експортних операцій  за ставкою 20% ПДВ з суми перевищення собівартості над ціною продажу, що є економічно невиправданим.

"Спілка українських підприємців наголошує, що проєкт закону №1210 передбачає введення ініціатив, що суттєво обтяжують податкове адміністрування та є шкідливими для розвитку українського бізнесу й економіки в цілому", — йдеться в заяві.

Натомість СУП закликає підтримати проєкт закону №1185 про введення податку на виведений капітал без втрат наповнення бюджету.

Нагадаємо:

  • Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" та Федерації металургів України у листі до Державної регуляторної служби висловили занепокоєння кардинальними змінами підходу до визначення бази оподаткування рентних платежів для залізорудних гірничодобувних підприємств, що передбачено законопроєктом №1210.
  • Федерація роботодавців України закликала голову парламентського комітету з питань податкової та митної політики Данила Гетманцева відкликати законопроєкт №1210, оскільки він "несе ризики погіршення умов діяльності для суб'єктів господарювання та для економіки в цілому".