Гончарук очікує, що у найближчу п`ятирічку економіка України зросте щонайменше на 40%

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук вважає, що у наступні п’ять років економіка України має зрости щонайменше на 40%.

Про це він заявив під час зустрічі президента Володимира Зеленського із керівництвом Верховної Ради, Кабінету міністрів та правоохоронними органами, інформує БІЗНЕС.

"Мета моєї команди – досягти зростання економіки мінімум на 40% протягом п‘яти років. Це швидке, амбітне, але реалістичне завдання", – заявив прем’єр. Він додав, що за попередніми підрахунками, таке економічне зростання забезпечить створення близько мільйона нових робочих місць.

На думку Гончарука, зростання ВВП на 40% можна забезпечити за рахунок залучення в країну іноземних інвестицій і лібералізації економіки. "Ми розраховуємо на те, що в перший рік ми повинні продемонструвати зростання не менше 5%, а всі наступні – не менш 7%. І це в сукупності призведе нас до результату, який був озвучений. За рахунок чого? За рахунок іноземних інвестицій, за рахунок лібералізації економіки, за рахунок зменшення ролі держави на ринках, що створить більш сприятливі умови для бізнесу", – сказав Гончарук. Він розраховує на те, що бізнес в Україні буде розвиватися з принципово іншим рівнем інтенсивності і за рахунок цього економіка виросте.

Читайте також:

 "Перші без совка в голові". Як бізнес та експерти відреагували на новий уряд

Новий прем’єр озвучив головні економічні ініціативи уряду

Крім того, очільник уряду повідомив, що протягом наступних п‘яти років його команда має провести низку складних реформ – валютну лібералізацію, податкову реформу, лібералізацію ринку праці та ринку землі. У планах уряду відбудувати 24 тис. км доріг та покрити всю територію якісним та швидким інтернетом.

Також Гончарук заявив, що наступний рік стане роком цифровізації країни. З 1 жовтня уряд вже планує відмовитись від паперового обігу документами між державними органами влади, а до кінця року – завершити повну інвентаризацію країни.

Нагадаємо, Верховна Рада 9-го скликання 29 серпня призначила прем’єр-міністром України заступника керівника Офісу президента Олексія Гончарука. Також парламент затвердив склад нового уряду.