Якщо не підтримати наш хімпром — в Україну зайдуть російські виробники і диктуватимуть свої умови, — експерт

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Українські хіміки здатні задовольнити всі потреби внутрішнього ринку в добривах за наявності діалогу з державою і вживаючи ефективні заходи щодо захисту вітчизняного ринку від недобросовісної конкуренції з боку Росії та інших країн.

Про це заявив заступник директора держпідприємства "Укрпромзовнішекспертиза" Сергій Поважнюк під час круглого столу, присвяченого питанню впливу санкцій щодо РФ на українську хімічну промисловість, економіку і АПК, інформує БІЗНЕС.

"Ми можемо вирощувати 120 млн тонн зерна, щоб нагодувати 300-350 млн людей. Без національного виробництва добрив неможливо забезпечити стабільне покриття внутрішнього попиту. Не існує жодної країни світу, якій це вдалося, а у нас є всі шанси наростити своє виробництво", — сказав він.

Поважнюк зазначив, що, якщо українські підприємства зупиняться, на вітчизняни ринок знову зайдуть російські компанії, які використають цю ситуацію і піднімуть ціни на добрива, як це вже сталося в 2017 році.

"Попит на добрива — це близько 2 млрд доларів, якщо не маємо свого, то віддамо їх на закупівлю за кордоном, а це еквівалент до 15 млн тонн зерна. За відсутності власних поставок — це будуть поставки з Росії, адже тільки вона зможе покрити цей попит. А це економічні і політичні ризики", — попередив експерт.

У свою чергу, присутній на круглому столі президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко наголосив, для того, щоб українські виробники могли покрити попит на мінеральні добрива, має бути державна підтримка. "Нам потрібно збільшити застосування мінеральних добрив на дві третини ... Де їх можна взяти? У самих себе... У нас величезна кількість підприємств, але для того, щоб вони ефективно працювали, має бути державна політика", — вважає він.

Нагадаємо: