Коли політик починає втручатися в ціну, це призводить до неефективності, корупції і популізму, — прем'єр-міністр про регулювання цін на енергоносії

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Уряд не повинен втручатися адміністративними рішеннями в ціноутворення, навіть на енергоносії.

Про це заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, спілкуючись з журналістами в Києві, повідомляє БІЗНЕС з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Коли політик починає втручатися в ціну, це призводить до неефективності, корупції і популізму", — наголосив прем'єр, відповідаючи на питання про ціни на газ для населення, який довгий час був суперечливим у стосунках між минулим кабінетом міністрів і Міжнародним валютним фондом.

За його словами, якщо якась частина населення не справляється з ринковою ціною, держава повинна допомогти. "Аж до того, щоб сплатити за неї вартість цього ресурсу", — сказав Гончарук.

Підсумовуючи, він зазначив, що цифри в одержуваних громадянами платіжках, звичайно, є проблемою уряду, і воно буде вживати заходів, щоб усі, хто потребує, отримували допомогу держави, однак без повернення до адміністративного регулювання цін.

Нагадаємо, останнім часом низка політиків неодноразово виступали з пропозицією про використання інструментів ручного обмеження цін на енергетичних ринках.