Капінвестиції в економіку України за півріччя зросли на 12,3% — Держстат

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

У першому півріччі поточного року капітальні інвестиції в Україні зросли на 12,3%, тоді як у першому кварталі цей показник зростання становив 17,8%.

Про це повідомляє БІЗНЕС з посиланням на Державну службу статистики.

Найбільш привабливими для інвестицій були такі галузі, як "Тимчасове розміщення та організація харчування", "Професійна, наукова та технічна діяльність" і "Мистецтво, спорт, розваги та відпочинок".

Screenshot 1 1580

Водночас у першому півріччі було зафіксовано зниження інвестицій у сферу інформації та телекомунікацій на 37,3%; у фінансову і страхову діяльність — на 17,5%; у сільське, лісове і рибне господарство — на 8,6%.

В оптовій і роздрібній торгівлі зростання сповільнилося з 18,9% у першому кварталі 2019-го до 6,3% за результатами півріччя; на транспорті, складському господарстві, поштовій та кур'єрській діяльності — з 20,8% до 4,7%; у промисловості — з 32% до 30,8%. А в будівництві зафіксовано прискорення з 3,4% до 5%.

Нагадаємо:

  • За даними Держстату, у першому кварталі 2019 року капітальні інвестиції в економіку України зросли на 21,7% до 108,3 млрд грн у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Найбільші капіталовкладення були здійснені у промисловість, будівництво та сільське господарство. 
  • За даними Мінфіну, за п'ять місяців поточного року інвестиції нерезидентів в українські ОВДП зросли у 8 разів і перевищили 51 млрд грн.