Зростання соціальних стандартів подолають трудову міграцію в Україні - Олійник

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Голова ради Федерації роботодавців Дмитро Олійник для 5.ua розповів про шляхи повернення трудових мігрантів, інформує БІЗНЕС.

 

На думку пана Олійника, аби подолати трудову міграцію держава не повинна нехтувати безпекою, інфраструктурою і зростанням соціальних стандартів. "Вони (соціальні стандарти - ред.)  впливають на те, що людина вирішить для себе – залишитися тут або виїхати", - наголосив голова ФРУ. 

За даними ЗМІ найбільшими проблемами заробітчан є вороже соціальне оточення, чужа мова, відсутність рідних і друзів, складності з роботою й оформленням документів. Водночас, самі працівники нерідко стають заручниками – фактично повністю залежними від доброї волі роботодавця.

З цим погоджується президент Київської асоціації психотерапії Олексій Шевцов. "Людина, яка виїжджає за кордон на заробітки – виступає в ролі прохача. Відповідно і роботодавці ставляться до нього, як до жертви. Такий стан речей призводить до величезного стресу для трудових мігрантів", - наголосив експерт.

"Звичайно, це дуже неприємно, це величезний стрес для людини, але більшість людей, які виїжджають на заробітки – їх це, на жаль, чекає. Я вже не кажу про якихось нелегалів наших, які взагалі там без документів. У яких забирають паспорти – це взагалі жах, це практично рабство, трудове рабство", – каже Шевцов.

Саме з цих причин деякі заробітчани вирішують працювати у власній країні. З іншого боку, у Федерації роботодавців України зауважили, що процесу повернення людей наразі сприяє підвищення зарплат. А також інші заходи стимулювання працівників – вже з боку бізнесу.