Україна готує енергетичний Меморандум до візиту Зеленського до Польщі

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Міністерство закордонних справ України готує Меморандум з питань енергетики перед візитом президента Володимира Зеленського до Варшави.

Про це повідомила заступник голови МЗС Олена Зеркаль в інтерв’ю "BBC Україна", інформує БІЗНЕС.

"Ми готуємо Меморандум з питань енергетики, який і буде фундаментом для розбудови подальших дій на двосторонньому, тристоронньому рівні, і який визначить алгоритм співпраці", — зазначила Зеркаль.

Що ж стосується нового контракту на транспортування російського газу територією України, який закінчується наприкінці року, то наразі Україна співпрацює із Польщею та США з цього питання.

За словами заступника міністра, вже затверджені директиви делегації переговорної групи з питань продовження транзитного контракту. "Директиви делегації затверджені, і я не думаю, що їх будуть змінювати, бо вони написані на основі тих обставин, які формувалися протягом останніх трьох років щодо адаптації нашого законодавства до законодавства Європейського Союзу і щодо створення в Україні нормально функціонуючого газового ринку", — заявила Зеркаль.

Читайте також: The Детектор: Що робить влада для бізнесу

Вона також зауважила, що пропозиція російського "Газпрому" щодо простого продовження контракту на рік-два є "робочою версію", і вона, швидше за все, буде предметом подальших консультацій як в Україні, так і з її трансатлантичними та європейськими партнерами.

"Я не є прихильником цього підходу. Бо ми вже проходили з росіянами виконання рішень Стокгольмського арбітражу і решту, тому я не довіряю таким обіцянкам. Звісно, в кожній ситуації є два боки — позитивний і негативний. Треба дуже уважно ставитися до того, в чому є плюси, в чому — мінуси, і що нам це дасть. Думаю, що без додаткового розгляду цих чинників, які стосуються і запобіжників по газовій кризі, цього не можна вирішувати", — сказала Зеркаль.

Нагадаємо:

  • Президент України Володимир Зеленський прийняв запрошення польського колеги Анджея Дуди і на початку вересня відвідає Польщу. 
  • Європейська бізнес асоціація (ЄБА) закликала президента України Володимира Зеленського під час візиту до Польщі підняти питання збільшення квоти автодозволів.
  • У липні 2019 року Росія заявила, що хоче укласти з Україною короткострокову угоду про транзит газу в Європу. На думку експертів, таким чином Росія намагається виграти час для завершення будівництва газопроводів в обхід української ГТС.
  • Представник президента у Кабміні Андрій Герус вважає, що Україна має бути готовою до найгіршого сценарію — припинення транзиту російського газу українською територією.