Головний податківець країни розкрив деталі податкової амністії

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Проєкт податкової амністії капіталів, який наразі обговорюється, передбачає базову ставку в 9% і пільгову в 5% при добровільному розкритті інформації платником податків.

Про це заявив глава Державної податкової служби Сергій Верланов в інтерв`ю "Інтерфакс-Україна", повідомляє БІЗНЕС.

"Щодо податкової амністії капіталу ведуться переговори з МВФ, перш за все, щодо ставки. Ситуація України не унікальна — і ПАР, і Латвія, й інші країни її проходили. Зараз дискутуємо про знижені ставки: 9% як базова, і 5% — знижена", — сказав Верланов.

Читайте також: The Детектор: Що робить влада для бізнесу

Він наголосив, що податкову амністію (добровільне розкриття інформації платником податків) треба запускати разом із загальним декларуванням. "Скільки надходжень для бюджету дасть податкова амністія, можна буде говорити тільки після того, як буде зрозуміла конструкція такої податкової амністії. Без сумніву, це залежить від того, яка буде ставка оподаткування, хто може бути декларантом, з чого буде виплачуватися податок тощо", — додав глава ДПС.

Нагадаємо:

  • У квітні 2019 року команда Володимира Зеленського обіцяла просувати закон про податок на виведений капітал і реформувати систему оподаткування.
  • 20 липня президент Зеленський заявив, що податкову амністію буде проведено на пільгових умовах.
  • На початку серпня секретар РНБО Олександр Данилюк повідомив, що Україна веде переговори із західними партнерами щодо амністії капіталів.