У Зеленського запропонують Раді створити Службу фінрозслідувань

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Команда президента Володимира Зеленського планує внести до Верховної Ради як один із першочергових законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань (СФР).

Про це повідомив глава Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов у інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", інформує БІЗНЕС.

Це рішення було ухвалено на зустрічі глави податкової з секретарем РНБО Олександром Данилюком, заступник голови Офісу президента Русланом Рябошапкою і главою ДФС Максимом Нефьодовим.

Читайте також: The Детектор: Що робить влада для бізнесу

"Ми пройшлися щодо матеріалів, наших напрацювань, щодо основного бачення... Хочемо вийти на консенсусне рішення до початку роботи Верховної Ради, щоб це був один із перших внесених законів і, відповідно, проголосованих у новому парламенті", – розповів Верланов.

Він також повідомив, що згідно з обговорюваною концепції ДПС служба буде демілітаризована. "Механізм реорганізації податкової міліції в новий орган ми ще обговоримо, щоб не було правового вакууму, і не повторилася ситуація 2017 року, коли податкова міліція кілька місяців вимушено не працювала", – зазначив глава ДПС.

Нагадаємо:

  • Наприкінці лютого 2017 року Міністерство фінансів представило законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань.
  • 19 березня 2018 року депутат від фракції БПП Ніна Южаніна зареєструвала законопроєкт про створення Національного бюро фінансової безпеки, що має підпорядковуватись президенту. Однак представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання, оскільки в тексті міститься низка "ризикових моментів", що загрожують погіршити становище підприємців в Україні, а аткож відсутні засади для ефективної роботи новоствореної служби.

  • У квітні 2018 року стало відомо, що Кабмін відмовився від ідеї створювати незалежну та аналітичну Службу фінансових розслідувань на користь законопроєкту Ніни Южаніної.

  • 20 червня 2019 року президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з бізнесом повідомив, що виступає за позбавлення СБУ невластивих їй функцій розслідувати економічні злочини та підтримав створення Служби фінансових розслідувань замість податкової міліції.