В Україні запустили Фонд підтримки стартапів

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Сьогодні, 11 липня, в Україні офіційно запустили роботу Фонду розвитку інновацій, спрямованого на підтримку та розвиток інновацій і стартапів.

Як повідомляє БІЗНЕС, презентація державного фонду відбулася в інноваційному парку UNIT.City бізнесмена, співінвестора БІЗНЕС100 Василя Хмельницького.

Як наголосив під час презентації прем`єр-міністр Володимир Гройсман, у процесі створення такого Фонду було важливо забезпечити його прозору і відкриту роботу, "щоб це не була якась чергова державна установа, яка щось закрито буде робити, когось окремо підтримувати". 

"Фонд стартапів – це якісний інструмент, який працює у розвинутих країнах. Тепер він буде і в Україні – прозорий, прогресивний і ефективний. Ми наповнили його ресурсом. Сьогодні це 400 мільйонів реальних грошей, які будуть направлятися на підтримку таких стартапів – від 25 тисяч до 75 тисяч доларів до 24 місяців реалізації проєктів", – сказав глава уряду. При цьому він не виключив, що бюджет Фонду в мабутньому може зрости до 4 млрд грн.

gjgj67687nm7m77

У свою чергу, міністр фінансів Оксана Маркарова зауважила, що до цього часу в Україні не було інструментів підтримки стартапів на початковому етапі. За її словами, при створенні українського Фонду був врахований досвід євпропейських країн, зокрема Австрії, Польщі, Фінляндії, Швеції.  

"Наш бюжет зараз складає 390 млн грн. Ми його спрямовуємо на надання грантового фінансування, але інше фінансування також може бути можливим", – зазначила Маркарова. 

Загальне керівництво Фондом та всі рішення ухвалюватиме наглядова рада, до складу якої увійдуть сім представників: Олена Кошарна (засновниця компанії Horizon Capital та співзасновниця БІЗНЕС100), Леся Севрук (ECG), Вікторія Тігіпко (TA Ventures), Чарльз Вайтгед (Cornel Tech), заступник міністра фінансів Юрій Гелетій, Олександр Риженко (Держагетство з електронного урядування e-gov) та Дмитро Шимків (Darnitsa).

hjj566n7j7777

Також у Фонді працюватимуть експертна рада, яка складається з 10 вузькопрофільних експертів. Вони робитимуть висновки по проєктах, зокрема, щодо технічної доцільності.  

Конкурсна комісія включатиме сімох представників, які безпосередньо відбиратимуть проєкти для надання фінансування.

5676jgkkgkg8696

Операційний блок забезпечуватиме діяльність Фонду та адміністрування програм.

"Управлінням Фонду буде займатися наш Офіс управління іншими державними та міжнародними інвестпроєтками. Тому Фонд взагалі не матиме адмінстративного персоналу і не буде проїдати ті кошти, які виділяються на проєкти", – зауважила міністр. 

gjkyujy5

 Найближчим часом наглядова рада має хзібратися на засідання та оголосити конкурс проєктів.

У свою чергу, СЕО та керуючий партнер UNIT.City Макс Яковер поінформував, що з вересня можна буде подавати заявки онлайн на порталі Фонду.

Потім конкурсна комісія оцінить проекти, проведе "живий пітчинг", визначить переможця, з яким буде укладено договір.