В Україні можна буде зареєструвати ТОВ у режимі онлайн (ОНОВЛЕНО)

Новини
Налаштування
 • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
 • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

З 9 липня на порталі "Онлайн будинок юстиції" запрацює новий сервіс, який дозволить реєструвати товариство з обмеженою відповідальністю, а також низку інших послуг в режимі онлайн.

Про це повідомляє БІЗНЕС з посиланням на Міністерство юстиції.

Як зазначається, зареєструвати ТОВ, що діє на підставі модельного статуту, можна буде за декілька хвилин в онлайн-режимі та без складних бюрократичних процедур в "Онлайн будинку юстиції", який є проєктом Мінʼюсту. 

Окрім реєстрації, сервіс передбачає в режимі онлайн зміну статутних документів ТОВ, обрання моделі управління, найменування, керівництва, виду діяльності, порядку виплати дивідендів, збільшення розміру статутного капіталу, скликання загальних зборів тощо.

"Е-послуга буде реалізована у вигляді анкети з детальними підказками для кожного кроку та не потребує сканування документів, оскільки для проведення реєстрації вони створюються автоматично на порталі та мають бути завірені електронними підписами всіх засновників", – зазначили у Мінюсті.

Там наголошують, що це ще один крок до покращення умов ведення бізнесу в Україні. Цей проєкт реалізується в межах програми "Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади" (EGAP), що виконується Фондом "Східна Європа" та фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва.

Отже, щоб зареєструвати ТОВ онлайн треба зробити три прості кроки:

 1. Авторизуватися у персональному кабінеті "Онлайн-будинку юстиції" за посиланням https://online.minjust.gov.ua/
 2. Сформувати заяву та обрати необхідні опції модельного статуту.
 3. Накласти електронні підписи засновника (чи заявника)

Нагадаємо:

 • У травні 2019 року президент Володимир Зеленський анонсував проєкт "Держава у смартфоні", який дозволить кожному громадянинову за допомогою телефону контролювати владу та її дії. 
 • За даними Кабінету міністрів, 125 послуг вже надається в електронному вигляді, проте більшість з них не працює на 100% в онлайні, а система ідентифікації залишається незручною для громадянина та бізнесу.
 • У березні 2017 року Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запустили нові електронні послуги у сфері державної реєстрації:

  - для фізичних осіб-підприємців: державна реєстрація фізичної особи-підприємця, внесення змін до відомостей, включення відомостей до реєстру та припинення підприємницької діяльності;

  - для юридичних осіб: державна реєстрація створення юридичної особи та включення відомостей до реєстру.