Бізнес представив Доктрину економічної безпеки експертам партії "Слуга народу"

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Представники бізнесу та партії "Слуга народу" обговорили проект Доктрини економічної безпеки України, який визначає основні загрози для української економіки та шляхи їх подолання.

Як повідомляє БІЗНЕС, від бізнесу в зустрічі взяли участь представники Української Ради Бізнесу (УРБ), Фонду підтримки економічної безпеки та фахівці Економічної експертної платформи, від політсили – доктор юридичних наук, економічний фахівець партії "Слуга народу" Данило Гетманцев та експерт з податкових та митних питань Віта Форсюк.

Сторони наголошували на необхідності ухвалення проекту Доктрини, яка містить пропозиції з реагування на основні економічні загрози - від викривлення конкуренції до світової економічної кризи.

DSC 1016 1

"Це приклад, коли бізнес відійшов від вузькокорпоративних інтересів і було розроблено документ, який посилить позиції держави", – наголосив віце-президент "Концерну Галнафтогаз" Василь Даниляк.

Бізнесмени піднімали болючі питання тіньового бізнесу, нечесної конкуренції, уникання сплати податків, нелегальних АЗС та проблеми в комунікації з Державною фіскальною службою. Також говорили про необхідність відкриття земельного ринку, ліцензування та демонополізації енергетики.

DSC 1017Гетманцев зауважив, що зміст Доктрини схожий у підходах з програмою чинного президента України і програмою партії "Слуга народу". Водночас він запропонував сконцентруватися на конкретних законопроектах, які можна було б ухвалити та отримати ефект у короткостроковій та середньостроковій перспективі.

У свою чергу, президент Асоціації платників податків України, член УРБ Григол Катамадзе ознайомив Гетманцева з ТОП-10 пріоритетів українського бізнесу, розробленими Українському Радою бізнесу, Спілкою українських підприємців, Фондом та регіональними асоціаціями. Серед пріоритетів надважливі інституційні зміни – зокрема ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів у правохоронних органах і створення єдиної аналітичної служби, заміна податку на прибуток податком на виведений капітал, зниження навантаження на фонд оплати праці, лібералізація трудового законодавства тощо.

DSC 1010

Гетманцев заявив, що підтримує переважну більшість цих пріоритетів, а ще по кількох необхідна окрема дискусія та деталізація цих пропозицій.

Врешті-решт сторони домовилися про формат співпраці в експертних групах за різними напрямками. "Білий бізнес потребує від влади сигналу про підтримку. Виснажлива конкуренція з тіньовим сектором, який підтримують корумповані або неефективні державні органи, призводить до того, що прозорий бізнес опиняється в невигідних умовах і програє", – зазначила керівник Асоціації прямого продажу Надія Бедричук. 

Нагадаємо:

Довідка: Проект Доктрини економічної безпеки України розроблений Фондом підтримки економічної безпеки України та експертами Інституту соціально-економічної трансформації, Українського інституту майбутнього та Центру соціально-економічних досліджень CASE України за юридичної підтримки Sayenko Kharenko. У Доктрині відображено загрози та виклики компонентам економічної безпеки держави (інституціональній, фінансовій, макроекономічній, соціально-демографічній, енергетичній, зовнішньоекономічній та інфраструктурній), їх потенційні наслідки та шляхи розв’язання.