Зеленський озвучив бізнесу вартість відновлення Донбасу

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Президент України Володимир Зеленський запропонував українському бізнесу взяти участь у масштабному проекті з відновлення Донбасу, вартість якого, за попередніми підрахунками, складає 300 млрд грн.

Про це він сказав сьогодні, 20 червня, під час закритої зустрічі з представниками українського бізнесу, інформує БІЗНЕС.

 "Це буде великий проект з реінтеграції Донбасу. Але ми не чекаємо завершення війни. Ми вже зараз починаємо працювати на території Донбасу. Треба показати людям, які перебувають на окупованій території, переваги життя у вільній, незалежній країні. Необхідно створити якісні умови у пунктах перетину ліній розмежування, привести до ладу старі і збудувати нові дороги. Нещодавно я був у Франції і Німеччині. Місцевий великий бізнес готовий нам допомагати та інвестувати. Це стосується і іншого світового та європейського бізнесу", - заявив Зеленський.

Він повідомив, що, за підрахунками експертів, загальна вартість відновлення Донбасу складає 300 млрд грн. "Це наша країна і ми в боргу перед нею. Це моя думка. Я закликаю вас долучитися до фінансування цього проекту в якості інвесторів та благодійників", - звернувся президент до представників бізнесу. 

Він також повідомив, що зробив відповідну пропозицію великим бізнесменам, таким як Рінат Ахметов, Віктор Пінчук та Ігор Коломойський. "Вони беруть на себе відповідальність на вирішення конкретних питань. Наприклад, пан Пінчук вже зараз забезпечить квартирами родини всіх 24-х військовополонених моряків і далі буде опікуватися проблемами і соціальною допомогою всіх військовослужбовців. Це наша з ним домовленість. З паном Ахметовим ми не лише дійшли згоди щодо відмови від формули "Роттердам+", але і домовилися, що він буде вкладати гроші у медицину та інвестувати в дороги, інфраструктуру Донбасу. Коломойський буде вкладати дуже великі гроші в інфраструктуру Донбасу, але він ще про це не знає", - розповів Зеленський. 

Водночас він запевнив, що не надаватиме жодних преференцій бізнесменам, які долучаться до проекту реінтеграції Донбасу. "Лише однакові правила для всіх, ніяких монополій", - наголосив глава держави.  

Нагадаємо:

 

Читайте також: The Детектор: Що робить влада для бізнесу