Нацбанк звільнив бізнес від обов’язкового продажу валюти (ОНОВЛЕНО)

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Національний банк України (НБУ) скасував вимогу обов’язкового продажу бізнесом валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку. Таким чином регулятор намагається спростити ведення бізнесу в Україні.

Про це повідомляє БІЗНЕС з посиланням на прес-службу регулятора.

Зазначається, що норма, яка зобов’язує підприємців продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку, перестане діяти з 20 червня 2019 року. "Надходження бізнесу, зараховані на їх розподільчі рахунки упродовж 19 червня, вже не підлягатимуть обов’язковому продажу", - повідомили в НБУ.

Регулятор запевняє, що чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності. "За статистикою останніх років, коли норматив обов’язкового продажу валютних надходжень становив 50%, так і з 1 березня 2019 року, коли він був зменшений до 30%, бізнес загалом продавав понад 90% валюти", – зазначили в Нацбанку.

18 06 2019 Dorozhnja karta ua v1

 

За словами кандидата економічних наук, фінансового аналітика системи з перевірки контрагентів YouControl Романа Корнилюка, очевидно, що бізнес задоволений рішенням Нацбанку скасувати зобов’язання продавати частину валютних надходжень на міжбанку.

"Однак частина вітчизняних підприємств, особливо тих, що входять до великих бізнес-груп, і раніше за умов жорсткого валютного регулювання навчилися обходити ці нормативні вимоги. Як варіант, вони лише частково декларували свою валютну виручку,  а інші кошти, отримані за експорт, "приховували" в офшорних юрисдикціях. Тож ефективність обмежень НБУ й так мінімізувалася, особливо в умовах макрофінансової стабілізації", – зауважив експерт.

На його думку, те, що валютну виручку можна буде декларувати вільніше, дасть компаніям більше фінансової та інвестиційної свободи. "Та головне те, що рішення НБУ допоможе  зробити операції з декларування валюти прозорими для вітчизняних регуляторних органів. При чому якщо бізнес буде впевненим у подальшій лібералізації, це допоможе розширити ділову активність вітчизняних підприємств і сприятиме частковій деофшоризації. Також компанії за нових, досить ліберальних умов, зможуть зберігати кошти у формі валютних депозитів в українських банках чи навіть інвестувати в закордонні активи замість того, щоб їх обов’язково конвертувати у гривню в зазначений термін", – зазначив Корнилюк.

Нагадаємо, у січні 2019 року Нацбанк затвердив нову систему валютного регулювання та оприлюднив дорожню карту валютної лібералізації. Зокрема, з 7 лютого регулятор ввів у дію більше 20 послаблень на валютному ринку, які мають полегшити ведення бізнесу та поліпшити інвестиційну привабливість України.