Фермерів хочуть віднести до окремої групи оподаткування

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Міністерство аграрної політики та продовольства України планує вивести фермерські господарства в окрему групу оподаткування.

 Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета на комітетських слуханнях щодо підтримки малих агровиробників, повідомляє БІЗНЕС з посиланням на прес-службу відомства.

Необхідність такого кроку він пояснив тим, що сьогодні і малі, і великі форми господарювання перебувають в одній, "4-й пільговій групі оподаткування".

"Наразі ми активно співпрацюємо з європейськими експертами щодо підтримки малих і середніх фермерських господарств. Одне із наших спільних напрацювань – це створення Державного аграрного реєстру України, а у перспективі – Платіжної агенції, що дозволить створити прозору систему розподілу державних коштів. Тобто державна підтримка стане ще доступнішою для малих сільгоспвиробників", – сказав Шеремета.

Окрім того, він наголосив на важливості ухвалення законопроекту №8236 про передачу фермерських земель постійного користування у власність фермерам, який сприятиме подальшому розвитку сільського господарства в Україні. Цей документ, ініційований Кабміном, був зареєстрований у Верховній Раді у квітні 2018 року і включений до поряду денного.

Нагадаємо:

  • 15 серпня 2018 року набрав чинності зміни до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств. Згідно з ними, до платників єдиного податку 4 групи (сільгосптоваровиробників) включили фізосіб – підприємців, які організували сімейне фермерське господарство.
  •  Кабмін планує передати 500 тис. га землі у власність фермерів.