Україна знову зупинила транзит нафти до Європи

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

АТ "Укртранснафта" відновила транзит російської нафти до Європи нафтопроводом "Дружба", але згодом була змушена знову його призупинити.

 Про це компанія повідомила на своїй сторінці у Facebook, інформує БІЗНЕС.

В "Укртранснафті" зазначили, що 20 травня о 00:00 відповідно до погодженого операторами "Дружби" графіку відновила транзит російської нафти до європейських споживачів.

З початку доби нафтотранспортна компанія прокачала 4 тис. тон нафти у напрямку ЄС та призупинила прокачку у зв’язку з необхідністю виконання додаткових технологічних операцій із заміщення нафти у трубопроводах станції. Водночас від угорської компанії MOL надійшло повідомлення про технічні проблеми на їх стороні.

"Відтак, "Укртранснафта" відновить перекачку сировини нафтопроводом "Дружба" після підтвердження готовності угорською стороною приймати нафту", - поінформували в компанії.

Нагадаємо, 19 квітня в Білорусі заявили про різке погіршення якості російської нафти, через що країна обмежила експорт нафтопродуктів, включаючи бензин.

Ввечері 25 квітня "Укртранснафта" ухвалила рішення призупинити транзит російської нафти магістральним нафтопроводом "Мозир-Броди" (МН "Дружба"). Цього ж дня аналогічне рішення ухвалили Словаччина, Польща та Угорщина.

Станом на 2 травня "Укртранснафта" недоотримала 29,2 млн грн (близько 1 млн євро) виручки через припинення транзиту російської нафти до європейських країн. 

15 травня в "Укртранснафті" повідомили, що узгоджують з російською "Транснефтью" додатковий договір про компенсацію витрат за проведення робіт з очищення нафтопроводу "Дружба" від некондиційної нафти.

17 травня Білорусь призупинила транзит нафти до України через відсутність вільних резервуарів на українській території для відкачування забрудненої російської нафти.