Український стартап тягне Apple до суду

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Дві ІТ-компанії зі сфери батьківського контролю за мобільними девайсами - український стартап Kidslox та іспанська компанія Qustodio - подали скаргу до Європейської комісії з конкуренції на дії американської компанії Apple.

 Як повідомляє БІЗНЕС з посиланням на сайт Kidslox, у своїй скарзі компанії закидають Apple зловживання монопольним становищем і "витравлення" додатків, що допомагають контролювати перебування дітей за мобільними телефонами.

Зазначається, що створивши власну програму батьківського контролю, Apple блокує оновлення своїх конкурентів або просто видаляє їх із AppStore.

На сьогодні з AppStore видалено вже 11 додатків, зокрема Ourpact, Mobicip, Сurbi та інші. 

Компанії батьківського контролю підтримав у конфлікті з Apple відомий колишній директор Apple, якого називають "батьком iPod", Тоні Фаделл, який присвятив цій проблемі кілька дописів у Twitter.

"Наша ціль – відстояти права користувачів на вільний вибір, який додаток батьківського контролю їм обирати. Після нашого звернення до Європейської комісії Apple дещо зменшив тиск на нас, однак все рівно не дає оновити Kidslox", - заявив СЕО та засновник Kidslox Віктор Євпак.

"Наш додаток – кращий аніж той, що надає Apple. Ми робимо миттєве блокування, а вони – ні, у нас присутня якісна фільтрація контенту. Але головна конкурентна перевага – додаток є кросплатформенним. Тобто якщо у батьків IOS, а у дітей – Андроїд, ти все одно можеш його контролювати", - наголосив він.

Довідка: Стартап розробляє мобільний додаток для батьківського контролю Kidslox. Додаток дозволяє батькам керувати часом, який їх дитина проводить за мобільним. Батьки можуть блокувати програми, доступ до інтернету і фільтрувати контент, який отримує дитина.