В Україні нещасні випадки на виробництвах розслідуватимуть по-новому

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Кабінет міністрів України затвердив новий порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

 Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів під час сьогоднішнього засідання, інформує БІЗНЕС з посиланням на прес-службу уряду.

Там пояснили,  що вказана постанова удосконалює механізми розслідування та обліку нещасних випадків та аварій на виробництві відповідно до вимог чинного законодавства, а також урегульовує питання розслідування професійних захворювань та отруєнь на виробництві.

Зокрема, документ передбачає:

- спрощення процедури оформлення документів, необхідних для встановлення факторів, що пов’язують нещасний випадок чи захворювання із професійною діяльністю;

- визначення переліку випадків, які підлягають розслідуванню;

- встановлення строку давності для розслідування нещасних випадків на виробництві;

- визначення вимог до санітарно-гігієнічних умов праці.

Також постанова визначає функції та повноваження Держпраці з ведення обліку аварій, нещасних випадків, гострих і хронічних професійних захворювань, отруєнь та причин їх виникнення.

"Реалізацією цього правового акта забезпечуватиметься належний соціальний захист громадян, постраждалих на виробництві, зокрема тих, які працюють на умовах цивільно-правового договору або на інших підставах, передбачених законом, фізичних осіб – підприємців та інших", - зазначили в уряді.

Нагадаємо, за даними виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, минулого року в Україні зареєстрували 4 805 потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві, причому  3505 людей або 72,9% складають чоловіки, 1 300 або 27,1% – жінки.