Підприємці прогнозують Україні стрибок в рейтингу Doing Business

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Ухвалення Кодексу з процедур банкрутства (№8060) забезпечить суттєве зростання України в рейтингу Doing Business та має вирішити чотири головні проблеми корпоративного банкрутства.

 Про це БІЗНЕСу повідомили в Спілці українських підприємців.

"Ухвалення Кодексу є важливою складовою економічних реформ, адже інститут банкрутства в ринковій економіці відіграє вирішальну роль у відновленні стабільності та стійкості господарського обігу", - зазначили у Спілці.

За словами експертів, законопроект №8060 покликаний вирішити чотири головні проблеми корпоративного банкрутства:

1. Для добросовісного боржника банкрутство на сьогодні є покаранням, а не пільгою, як у розвинутих країнах. В Україні основна маса процесів банкрутства порушена з ініціативи кредиторів, а не боржника. Такі всесвітньо відомі корпорації як General Motors, Metro-Goldwyn-Mayer, Kodak самі подавали заяви про банкрутство, провели санацію, чим зберегли працюючий бізнес. 

Проект закону запроваджує дієвий механізм позасудової санації, спрощує доступ до судових процедур в першу чергу самого боржника.

2. Банкрутство в Україні використовується не як допомога боржнику розрахуватися з боргами, а як механізм звільнення від боргів.

Законопроект робить звільнення від боргів можливим лише за згодою кредиторів – відтепер пропуск 30-ти денного строку заявлення вимог більше не робить кредитора "аутсайдером" процесу. Запропоновані зміни також роблять неможливим входження у санацію без схваленого кредиторами плану санації, встановлюють максимальний строк тривалості судових процедур для скорочення строків розгляду справ. Недобросовісні боржники не зможуть використовувати процедури банкрутства як можливість роками користуватися мораторієм на задоволення вимог кредиторів.

3. Незацікавленість арбітражного керуючого в належному виконанні своїх обов’язків. 

Проект змінює підхід до оплати праці арбітражного керуючого задля гарантування йому належної оплати шляхом авансування оплати праці керуючого при порушенні провадження та встановлення позачерговості вимог стосовно його винагороди.

4. Недосконалі положення закону, які стосуються продажу активів боржника, що дозволяло продавати активи за заниженими неринковими цінами.

Законопроект №8060 забезпечує основу для продажу майна за найвищою ціною, зокрема забезпечує продаж всього майна на аукціоні, в тому числі електронному. 

Крім того, за даними Спілки підприємців, вказаний законопроект забезпечить суттєве зростання України в рейтингу Doing Business у дослідженні Світового банку на 2021 рік. "Якщо сьогодні зробити розрахунок за калькулятором DB19-Doing-Business-Score-Calculator, то покращення позиції становить 68 сходинок у рейтингу за компонентом "Вирішення неплатоспроможності", — зауважують підприємці. При цьому вони припускають, що до моменту виходу звіту 2021 року інші країни також зроблять поліпшення у цій сфері, тому прогноз зростання буде скоригований. 

Нагадаємо, 15 квітня 2019 року президент України Петро Порошенко підписав Кодекс з процедури банкрутства, який має забезпечити зростання України в рейтингу Doing Business.

Згідно зі звітом Світового банку від 31 жовтня 2018 року, Україна посіла 71 місце в рейтингу Doing Business серед 190 країн світу (між Киргізією і Грецією).

За даними Міністерство економічного розвитку і торгівлі, з 2014 року Україна зросла в рейтингу Doing Business на 41 позицію і нині посідає другу позицію за темпами зростання.