Покупці в очікуванні – житло подешевшало

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Напередодні президентських виборів вартість житла дещо знизилася, але надалі залишатиметься стабільною.

Про це говорить Вікторія Берещак, експерт порталу про новобудови 3m2, посилаючись на дані порталу ЛУН.

В січні поточного року квадратний метр житла у новобудовах столиці коштував 23,7 тис. грн., а по результатам березня – 23,0 тис. грн. Таким чином, за перший квартал 2019 р., ціна на первинному ринку Києва зменшилася на 2,95%.

Для порівняння, в березні 2018 р. вартість квадратного метру в Києві складала 22,0 тис. грн. Так, за рік житло подорожчало на 1,0 тис. грн./кв.м чи на 4,55%.

Вікторія Берещак відмітила, що відносне затишшя на ринку первинного жита в березні цього року зумовлено психологічними факторами – потенційний покупець зайняв вичікувальну позицію. «Платоспроможний покупець очікує кінцевих результатів виборів, при цьому він уважно відслідковує курсові коливання валют, – говорить Вікторія Берещак. – Відчувається певна розгубленість, покупець не знає чи ціни «просядуть», чи «рватимуться вгору». При цьому, експерт вважає, що чекати різких коливань середньої ціни на квартири в Києві не варто. «Всі зміни будуть в межах 1-3% через об’єктивні сезонні фактори, – зазначає пані Берещак. – В структурі цих факторів подорожчання будівельних матеріалів та будівельно-монтажних робіт».

Якщо розглядати цінову ситуацію по районах столиці, то в березні поточного року більшості районів спостерігається зниження ціни і лише в Деснянському районі вартість нового житла зросла на 1,69%, до 18,1 тис. грн./кв.м.
Протягом двох останніх місяців вартість житла в Святошинському та  Голосіївському районах залишалася без змін і складала, відповідно, 20,5 тис. грн./кв.м та 24,0 тис. грн./кв.м.
Найбільше просіла ціна на Оболоні – тут середня вартість новобудов по результатам березня склала 18,8 тис. грн./кв.м, що на 8,29% менше ніж у лютому. Далі за темпами «цінового просідання» йдуть квадратні метри в Шевченківському та Подільському (де ціна на житло за місяць зменшилася на 4,41%), Печерському (на 2,45%), Дніпровському (на 1,96%), Солом’янському (на 1,38%) та Дарницькому (на 0,52%) районах Києва.

Якщо говорити про цінову динаміку за сегментами житла, то експерт звернула увагу на незначне здешевлення квартир економ-класу в межах 0,54% (до 18,4 тис. грн./кв.м) та квартир бізнес-класу в межах 0,82%. При цьому швидшими темпами дешевшали квартири комфорт-класу – на 4,76% (до 20,0 тис. грн./кв.м) та квартири елітного сегменту – на 3,6% (до 56,3 тис. грн./кв.м).

«Після завершення виборів Президента України покупець очікувано активізується, а забудовники, в свою чергу, продовжать шукати можливості для залучення більшої кількості інвесторів, – резюмує Вікторія Берещак. – На допомогу їм прийдуть банки з партнерськими програмами кредитування».