ДФС не виявило контрафакту добрив із Росії

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Державна фіскальна служба не виявила жодної контрабандної партії російських добрив з третіх країн, провівши ретельні перевірки походження іноземних добрив, що імпортуються в Україну

Така інформація міститься у відповідях ДФС на запити народних депутатів Максима Полякова та Івана Мірошниченка. Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради.

Зокрема митники повідомили народних депутатів, що в 2018 р. було перевірено 24 сертифіката походження товару форми СТ-1, але жодна перевірка не виявила випадків походження мінеральних добрив, які заборонені для ввезення в країну. 

Нагадуємо, що з 7 грудня на кордоні був введений режим посиленого контролю усіх партій іноземних добрив. Мотивовано це було тим, що нібито є висока загроза ввезення до України контрабандних азотних добрив з Російської Федерації під виглядом добрив, вироблених в інших країнах. Це призвело до затримок на кордоні імпорту продукції з Польщі, Литви, Казахстану, Білорусі, Болгарії, Узбекистану, Грузії, Туреччини. Фактично всі партії мінеральних добрив, які ввозяться на митну територію України, зупиняються для проведення митної експертизи та взяття проб «зразків» товару з метою визначення країни походження товару. Це призводить до істотних затримок добрив на кордоні, а отже й витрат на їх зберігання,  що робить їх імпорт нерентабельним.

Дії митниці від самого початку посиленого режиму були розкритиковані спеціалістами ринку. Наприклад, голова Спілки агрохіміків України Сергій Рубан порахував, що поставки російських добрив через ринки третіх країн не мають сенсу, бо це економічно невигідно.


21 грудня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що взяв питання про блокування імпорту мінеральних добрив під особистий контроль. А саме, Прем’єр-міністр дав доручення першому Віце-прем’єр-міністру, Міністру фінансів, в.о. Міністра аграрної політики і продовольства та голові ДФС сприяти розблокуванню імпорту мінеральних добрив в Україну. Незважаючи на доручення Прем’єра, а також на відсутність претензій з боку митників, режим посиленого контролю продовжує діяти.

Всеукраїнська Аграрна Рада звертає увагу на те, що практика блокування ввезення дешевих імпортних добрив призводить до порушення правил чесної конкуренції та монополізму, внаслідок чого на внутрішньому ринку зростають ціни на міндобрива. Це важливо, бо третина від собівартості агропродукції становить вартість добрив.