Єврооблігації на 350 млн доларів, які розмістила Україна, викупив JPMorgan

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Організаторами випуску євробондів України виступили BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs і J.P. Morgan

JPMorgan Chase & Co. безпосередньо позичив українському уряду, який відчуває брак коштів, близько $ 350 млн 12 березня, за два тижні до першого туру президентських виборів, повідомляє WSJ з посиланням на джерела, обізнані з цією угодою, пише Інтерфакс-Україна.

Як йдеться в матеріалі видання, банк, заявлений єдиним організатором довипуску 10-річних єврооблігацій України, самостійно викупив їх, що є відходом від стандартної практики.

За словами джерел, угода може принести мільйони доларів прибутку для JPMorgan, який купив облігації з дисконтом.

Як вказує WSJ, в останні тижні українські урядовці зустрічалися з керівниками фондами облігацій в Маямі і Нью-Йорку, щоб неофіційно обговорити питання про випуск нових боргових зобов'язань у зв'язку з ростом попиту на єврооблігації ринків, що розвиваються і їх подорожчанням, проте інвестори закликали відкласти продаж нових боргів до виборів.

У цей ситуації JPMorgan запропонував Україні довипустити єврооблігації на $ 350 млн з погашенням у 2028 році і продати їх у приватному порядку банку, сказали виданню люди, знайомі з угодою. За їхніми даними, банк купив облігації по 98,88% від номіналу, і перепродав їх інвесторам за ринковим курсом близько 100,50%. Якщо JPMorgan продасть усі облігації за цією ціною, то прибуток від операції складе приблизно $ 5,7 млн, говориться в матеріалі.

Згідно з ним, фірми з Уолл-стрит час від часу робили такі угоди через так звані proprietary trading desks до фінансової кризи 2008 року, але рідко робили це потім, так як нові правила вимагають від них значного резервування за такими угодами.