Бізнес не відчуває змін на митниці — ЄБА

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Показник Митного індексу залишився на рівні попереднього періоду та склав 2,92 бали за 5-ти бальною шкалою.

Про це йдеться у дослідженні Європейської Бізнес Асоціації, який охоплював результати роботи бізнесу у 2 півріччі 2018 р.

Відтак, індекс продовжує знаходитися у негативній площині.

За підсумками цього дослідження, 35,6% митних експертів вважають, що корупція в митних органах залишається на тому ж рівні. Оцінюючи якість митних послуг та професіоналізм посадовців, думки експертів розділилися. Так, 42,6% опитаних скоріше або повністю задоволені якістю митних послуг та професіоналізмом посадових осіб, з якими вони взаємодіють на митниці, тоді як 40,2% виявилися незадоволеними.

За словами представників бізнесу, найбільше труднощів під час проходження митного контролю у другій половині 2018 р. викликала недосконала система фітосанітарного, радіологічного контролю, а особливо, обтяжливий контроль товарів у дерев’яній тарі. До того ж, бізнес скаржився на затягування процесу митного оформлення, необґрунтовані запити на надання додаткових документів.

З лютого 2018 р. застосування системи «Єдиного вікна» стало обов’язковим при імпорті товарів. Опитування показало, що 54,1% експертів були задоволені роботою системи «Єдине вікно» та відмітили спрощення та прискорення проходження митних формальностей. У попередньому періоді (1 половині 2018 р.) таких було тільки 37,7%. Водночас лишається 16% незадоволених, тож усунення недоліків та налагодження більш ефективної роботи системи лишається актуальним питанням.

«Результати опитування демонструють точкове покращення настроїв спеціалістів, що взаємодіють з митними органами, — коментує підсумки індексу Анна Дерев’янко, виконавчий директор ЄБА. — Однак очікування бізнесу від реформ випереджають швидкість їх впровадження, а цього недостатньо, щоб говорити про комплексне покращення ситуації». Пані Дерев’янко також вважає неприпустимим виникнення непередбачуваних затримок (понад 4 години) у проходженні митних процедур, адже це ставить під загрозу довгострокове планування економічної діяльності компаній. «Бізнес в очікуванні змін, — зазначає Анна Дерев’янко. — Сподіваємося, що по завершенні реорганізації Державної фіскальної служби якість комунікації між контролюючими органами та швидкість змін у митних органах відчутно зростуть».

Довідка:

Митний індекс − проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2010 р. Дослідження складається з трьох тематичних блоків — корупція, якість митних послуг, робота «Єдиного вікна». Індекс вимірюється двічі на рік. Позначка три вважається нейтральною. Максимальна оцінка складає п'ять балів.

Дане опитування проводилось у січні-лютому 2019 р., в якому взяли участь 90 митних експертів з компаній-членів ЄБА.