Нотаріуси готують акцію протесту

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

25 лютого 2019 року відбудеться акція мирного протесту нотаріусів «Нотаріат проти корупційних та рейдерських схем».

Захід організовує Нотаріальна палата України, на її думку в Україні склалася критична ситуація для професійної діяльності нотаріуса, пов’язаною зі змінами у сфері державної реєстрації, які негативно впливають на професію та є загрозою правам людини та громадянина, верховенству права й демократії.

Організація нотаріусів вважає, що блокування доступу нотаріуса до державних реєстрів як санкція за порушення в сфері державної реєстрації жодним чином не впливає на зменшення зловживань в цій сфері, оскільки у значній більшості випадків блокування здійснюють за незначні технічні помилки, в результаті яких не порушуються права громадян та бізнесу.

Доказом цього є те, що вказана санкція існує з листопада 2016 року, а «зловживань» у сфері реєстрації менше не стало. Натомість палата  вважає, що нотаріуса, який вчиненням нотаріальних та реєстраційних дій завдав шкоди громадянам та бізнесу (у разі наявності такого, за умови доведеності вини), потрібно раз і назавжди позбавляти свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Також Нотаріальна палата не підтримує експериментальний проект Міністерства юстиції щодо впровадження додаткового іспиту для нотаріусів, який, на думку палати, спрямований лише на дискредитацію професії нотаріуса та створення нових корупційних схем та надання «індульгенцій» через проведення екзаменів.

Акція розпочнеться о 10:00 годині в м. Києві, біля будівлі Кабінету Міністрів України (вул. Грушевського, 12/2).

Організатори наголосили, що акція не містить політичного підтексту, її мета – усунення штучних перешкод у здійсненні нотаріальної діяльності, вдосконалення законодавства України згідно вимог міжнародних стандартів, положень Угоди про асоціацію з ЄС, нормативних документів Міжнародного союзу латинського нотаріату.