В Нікопольському районі побудували найбільшу в Україні сонячну електростанцію

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

ТОВ "Солар-Фарм-1", що належить компанії DTEK закінчило будівництво Нікопольської СЕС на 246 МВт

ТОВ "Солар-Фарм-1" у середині січня 2019 року ввело в експлуатацію найбільшу в Україні сонячну електростанцію встановленою потужністю 200 МВт (панельна потужність - 246 МВт) в Нікопольському районі Дніпропетровської області, пише Інтерфакс-Україна.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКП), у п'ятницю схвалила проект постанови про встановлення "зеленого" тарифу для Нікопольської СЕС у розмірі EUR15,03 за МВт-год до 2030 року.

Передбачається, що Нікопольська СЕС вироблятиме до 290 млн кВт-год е/е на рік.

Це найбільша СЕС в Україні, вона також входить до трійки найбільших у Європі.

ТОВ "Солар-Фарм-1" належить компанії DTEK Renewables B.V., що оперує активами групи "ДТЕК" у сфері поновлюваних джерел енергії.

Як повідомлялося, підрядник будівництва Нікопольської СЕС - китайська China Machinery Engineering Corporation (CMEC). Сонячні панелі для неї поставила Trina Solar Limited.

У березні станцію планують підключити до енергосистеми.

СЕС зможе повністю задовольняти потреби 100 тис. домогосподарств України і дасть змогу скоротити викиди діоксиду вуглецю більше ніж на 300 тис. тонн на рік.

Для забезпечення приєднання сонячної електростанції в Нікополі (ТОВ "Солар-Фарм-1") НЕК "Укренерго" реконструюють відкритий розподілювальний пристрій 150 кВ підстанції 330 кВ "Нікопольська".

У 2017 році "ДТЕК" ввів в експлуатацію свою першу Трифанівську СЕС потужністю 10 МВт у Херсонській області.

"ДТЕК" створено у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговано функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок із видобутку та збагачення вугілля, виробництва й реалізації електроенергії.