Україна разом з іншими країнами Східної Європи стає лідером з «народження» нових IT-спеціалістів

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Відповідно до спільного звіту компаній AVentures Capital, Aventis Capital и Capital Times, Східна Європа є золотою жилою для тих, хто шукає розробників в галузі IT.

 

У звіті було наголошено, що ріст глобального сектору IT-послуг залежить від нових талантів. Також сьогодні існує розрив між необхідним і доступним пулом розробників програмного забезпечення.

Однак усі чотири країни, охоплені звітом, в змозі задовольнити брак IT-працівників. Зараз Україна, Білорусія, Польша і Румунія займає лише частку від китайського чи індійського ринку розробників, але при цьому формують надзвичайно конкурентний кластер, експортуючи послуги на суму $13 млрд в 2018 році.

Для створення звіту було залучено 700 компаній. В ході дослідження було встановленно, що в цих чотирьох країнах ринок програмного забезпечення росте в 4-5 разів швидше ніж, в середньому в світі (20-25% в рік у порівнянні з середнім показником у 5%). У поєднанні з високою прибутковістю, це зростання робить регіон привабливим напрямком для угод по злиттю і поглинанню. За останні 4 роки в регіоні було оголошено про більш ніж 70 угод. Також в цьому регіоні працює більш ніж 560 тис IT-спеціалістів, а 200 навчальних закладів випускають по 60 тис розробників на рік.

Screenshot 7

«Реалізація успішних проектів по розробці ІТ-продуктів залежить від здібностей людей, і пошук талантів все ще залишається однією з найбільших проблем галузі. Робота з віддаленими командами і побудова міцної культури по всьому світу дозволяє ІТ-компаніям бути ефективними. Східна Європа є джерелом високопрофесійних спеціалістів. Ринок аутсорсингу демонструє стабільний ріст, і буде продовжувати забезпечувати компанії спеціалістами і стимулювати розвиток глобальних технологічних екосистем», - пояснив управляючий партнер AVentures Євген Сисоєв.

Сфера розробки програмного забезпечення розвивається найбільш динамічного серед інших сегментів української економіки, доходи якої у 2017 році становили $3,6 млдр. Розвиток пояснюють високим рівнем навчальних закладів, що випускають професійних спеціалістів.  

«Ринок, який ми досліджували у звіті, моє також справедливу долю проблем. Пошук талантів стає дедалі складнішим процесом. В ці не прості часи далекоглядність у розвитку бізнесу не менше важлива, ніж залучення та утримання співробітників. Це приводить до росту витрат та консолідації ринку», - повідомив Марцін Маєвски, керуючий директор Aventis Capital.

У звіті також зазначили, що зарплати по всьому регіону постійно росли протягом останнього десятиліття, і сьогодні складають від $500 для молодшого розробника до $5000 доларів для командного лідера. В цілому, понад 700 тисяч професіоналів формують регіональну конкуруючу силу, яка обслуговує понад 470 компаній-розробників програмного забезпечення.