Біля 60% всіх податкових відрахувань до бюджету забезпечує Офіс великих платників податків

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Очільник Офісу Кирило Коренюк надав інформацію про те, що 0,1% платників в країні забезпечує 60% всіх надходжень до бюджету

Про це Кирило Коренюк розповів профільному виданню taxlink.ua

«Офіс адмініструє податки, які сплачують найпотужніші підприємства в країні. Чисельністю їх не багато, однак саме вони забезпечують левову частину надходжень. Ось вам нещодавня статистика, яка є дуже показовою,– щодо надходжень по ПДВ. За результатами роботи грудня 2018 року платниками Офісу задекларовано до сплати понад 12 млрд. грн. цього податку. Це трохи не на 3 млрд. грн. (або на 30%) більше в порівнянні з показником попереднього звітного місяця», — повідомив Коренюк.

За його даними, найбільший внесок в наповнення бюджету зі сплати податку на додану вартість по декларації за грудень 2018 року забезпечили підприємства тютюнової, видобувної та енергетичної галузей. В цілому за 2018 рік надходження від податку на додану вартість склали 120 млрд грн, що на 9 млрд грн, або 8,2% більше, ніж у 2017-му, підсумував керівник Офісу великих платників податків.

«Взагалі, за підсумками 2018 року великими платниками сплачено до Державного бюджету понад 297 млрд грн, що майже на 40 млрд грн, або на 15% більше, ніж попереднього року. При цьому, частка податкових платежів від великих підприємств, які обслуговуються в Офісі, склала 56% від загальних зборів до Держбюджету. Ми забезпечили 77% податку на прибуток, 57% — ПДВ, 96% — акцизного податку з вироблених в Україні товарів», — додав Кирило Коренюк.

Перший місяць нинішнього року також видався вдалим для фіскалів: великий бізнес наповнив Держбюджет майже на 20 млрд грн. Найбільш вагому частку надходжень склав знову ж таки податок на додану вартість – біля 12 млрд грн.

Кирило Коренюк відзначив також суттєве зростання надходжень від податку на прибуток: в січні 2019 року порівняно з аналогічним періодом минулого року його сума збільшилась на 0,7 млрд грн, тобто на 65,6% й склала понад 1,8 млрд грн. Надходження від акцизного податку на вироблені в Україні товари склали понад 3,5 млрд грн.

«Це, до речі, 94% від усіх акцизних надходжень з українських товарів до Держбюджету у січні», — відзначив податківець.

За його словами, у Офісі великих платників податків обслуговується цього року 1473 великих платники. «Це лише 0,1% від всіх юросіб-платників у країні», — зауважив Кирило Коренюк, додавши, що цьогоріч кількість платників Офісу збільшилась на 350 підприємств.