Корупція в будівництві вимила з економіки близько пів мільярда доларів

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

У 2018 р. через корупцію в будівельному бізнесі фінансові втрати економіки України склали близько $0,5 млрд.

Про це йдеться в результатах минулорічного анонімного дослідження, що було проведене Українським клубом нерухомості (URE Club).

За словами Ольги Соловей, співзасновниці та керуючого партнера Українського клубу нерухомості, 47,8% опитаних в ході цього дослідження респондентів відзначили суттєве збільшення рівня корупції в Україні. При цьому, більше 70% представників будівельної сфери головним її джерелом назвали державні ограни, що контролюють галузь.

Так 82,6% опитаних визнали високий рівень корупційної складової при отриманні узгоджень і дозволів, 78,3% — відмітили факти корупції при отриманні заключних дозволів, а 74% — підтвердили корупційні прояви при здачі об’єктів в експлуатацію.

«Гравці ринку в один голос говорять, що необхідно боротися із корупцією, але, разом з тим, мало хто з них насмілюється оприлюднювати факти корупції, з яким безпосередньо стикається, — говорить Ольга Соловей, зазначаючи, що компанії не готові і не можуть наодинці побороти це явище. — Для цього потрібен громадський резонанс, об’єднання девелоперів і напрацювання дієвих механізмів, які зруйнували б цю гнилу систему».

12 лютого цього року експерт також анонсувала нове анонімне дослідження корупційних проявів у вітчизняному будівництві.

«Наша задача — не просто зафіксувати наявність корупції, а заодно проаналізувати причини її появи, напрацювати свої пропозиції щодо виходу будівельного бізнесу із корупційного піке», — резюмувала пані Соловей.

До слова, будівельний сегмент економіки вважається одним із найкорумпованіших у світі — сума хабарів цього сегменту у глобальному масштабі перевищує $860 млрд на рік. Такі данні наводить аудиторська компанія Grant Thornton.