business head ads

Міжвідомча комісія із захисту бізнесу припинила своє існування в Україні

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Міжвідомча комісія з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав і законних інтересів осіб припинила своє існування.

 Про це повідомив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета в ході прес-конференції в Києві в четвер.

«Змушений вас засмутити, ця комісія стала незаконною після прийняття закону про національну безпеку. Той закон, який регулював роботу такої комісії, втратив чинність», – сказав Шемета, відповідаючи на питання агентства.

За його словами, в даний час не мають законодавчих підстав для роботи такої комісії.

«У нас сьогодні відбувся наглядова рада, яка затвердила наш звіт за четвертий квартал, ми обговорювали як раз це питання. І вирішили підготувати спільне звернення ради бізнес-омбудсмена і бізнес-асоціацій, які входять в наш наглядову раду, щоб уряд зробив кроки по відновленню такої комісії. Так як потреба бізнесу в ній є», – додав він.

Нагадаємо: в лютому 2018 року Кабінет міністрів прийняв рішення про створення міжвідомчої комісії із захисту бізнесу, яку очолив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. До її складу увійшли представники бізнес-асоціацій – Союзу українських підприємців (СУП), Американської торгової палати, Європейської бізнес асоціації (ЄБА), представники профспілок, Федерація роботодавців України, а також бізнес-омбудсмен.

Комісія покликана була контролювати виконання норм закону «маски-шоу – стоп!», який парламент прийняв у 2017 році, а також займатися розглядом справ про порушення прав бізнесу, в тому числі обшуків.