Кредити в Україні залишаються одними з найдорожчих у Європі

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

У Нацбанку проявляють обережний оптимізм щодо зниження процентних ставок у 2019 році.

 

За повідомленням Bloomberg в Україні в 2019 році збереглися колишні процентні ставки про кредитування – 18%. Це відповідає прогнозам економістів, але при цьому кредити залишаються найдорожчими в Східній Європі. Втім, є деякі ознаки можливого зниження процентних ставок до кінця нинішнього року.

Зростання цін сприяють також тарифи на комунальні послуги і підвищення заробітної плати, викликане, в свою чергу, відтоком робочої сили в більш багаті країни Європи.

У Нацбанку заявили про необхідність підтримувати існуючу досить жорстку монетарну політику, щоб підвести інфляцію до наміченого рівня в першому кварталі 2020 року.

Глава Нацбанку Яків Смолій посіяв деякі надії, заявивши депутатам, що підстави для зниження ключової ставки кредитів є. Але майбутні вибори, які залучили масу популістів, стали деяким перешкодою, і ключова ставка, незважаючи на “підстави для зниження”, залишилася на місці.

Майбутні президентські і наступні парламентські вибори не гарантують стабільності: новий політичний цикл може вплинути на рівень інфляції.

Тим не менш, Нацбанк не позбавлений оптимізму. Банк бачить позитивні фактори, які можуть призвести до зниження ставок цього року, повідомила в четвер журналістам в столиці заступник голови центрального банку Катерина Рожкова. В даний час резерви в іноземній валюті становлять 20,8 млрд. дол. США і залишаться практично незмінними в 2019 році, оскільки погашення заборгованості компенсується продажами єврооблігацій, допомогою Світового банку та Європейського союзу і грошовими переказами.