Модернізація блоку №4 Запорізької АЕС підвищила її ефективність та економічність

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Минулого року служба головного фахівця з турбін Запорізької АЕС зробила гідний внесок у роботу станції, здійснюючи інженерний супровід ремонтів та технічного обслуговування, а також роботи стосовно модернізації та продовження термінів експлуатації. За підсумками 2018 року це підвищило економічність та ефективність роботи обладнання в цілому.

З найбільш значущих робіт начальник служби Дмитро Самокiш відзначає продовження терміну експлуатації обладнання блока №4. В межах цього завдання була проведена заміна конденсатора. «Таким чином ми змогли досягти збільшення вироблення електроенергії, — зазначає Дмитро Самокiш. — Зараз йде дослідно-промислова експлуатація нового конденсатора блочно-модульного типу у складі турбінної установки. В порівнянні з показниками листопада та грудня 2018 року з аналогічними періодами 2016 та 2017 років відзначено середній приріст потужності близько 15 МВт». 

Продовження терміну експлуатації енергоблока - це процес безперервний. Він передбачає виконання цілого комплексу завдань ще до завершення проектного терміну експлуатації. Це безпечна експлуатація, ремонт, технічне обслуговування, аналіз документації, технічний огляд обладнання, виконання всіх регламентних робіт з контролю металу та відновлення його працездатності.

У 2019 році службою головного фахівця з турбін планується повністю завершити роботи з продовження терміну експлуатації на блоці №5 за своїм напрямком. Цей процес не зупиняється, тому що за результатами оцінки технічного стану видаються рекомендації відносно подальшої експлуатації.

Крім підтримки обладнання у працездатному стані в цьому році буде проведена велика робота з оптимізації та економічності. Тому передбачається заміна конденсаторів на блоці №2, який буде виведено у плановий ремонт у березні. Це велика робота із залученням проектантів, підрядних організацій, а також структурних підрозділів станції. Зараз вже йде облаштування монолітного бетонного майданчика.